Re: Çalışmak Kutsaldır

#29187
Anonim
Pasif

İsa’da Tanrı’nın ışığı vardı. İsa’yı izleyenlerde, İsa’nın verdiği yaşamın kendisinde kaldığı kişilerde, Tanrı’nın ışığının olduğu birçok kişi vardır çünkü İsa’nın ” yaşamı insanların ışığıydı ” ( Yu. 1:4 ).

Doğası nedeniyle Işık karanlığın üzerindedir. “Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi.” ( Yu. 1:5 )

Biz Tanrı’nın ışığına sahip kişiler aracılığıyla Dünya’nın Işığı karanlığı alt etmeye devam ediyor.

Pratik deneyimlerimizden çevresini iyi aydınlatabilmesi için ışığın uygun bir yere konulması gerekmektedir. Işık tek başına yeterli değildir, doğru yerde sağlam bir şekilde tutunabileceği sabit bir şeye gereksinim duyar. Oturma odası ışığı masanın kenarında olabilir. Yemek odasında tavandan sabit bir şey ışığı korur. Sokak lambaları da direkler üzerindedir.

Benzer şekilde eğer dünyada ışık görevi göreceksek Tanrı da bizi doğru konumlara yerleştirmelidir. Bizi herkesin görebileceği bir yere koymalıdır. İsa’nın bu konudaki öğretişi açıktır: ” Dünyanın ışığı sizsiniz. Tepeye kurulan kent gizlenemez. Kimse kandil yakıp tahıl ölçeğinin altına koymaz. Tersine, kandilliğe koyar; evdekilerin hepsine ışık sağlar.” ( Mat. 5:14-15 ).

Görünebilirlik ölümcül önem taşımaktadır. Kandiller giysi dolabında ne işe yarar ? Kandiller gizlenmek için değildir. Öyle yerleştirilmelidir ki ışık etraftaki tüm karanlığı aydınlatsın.

Tanrı dünyasal işimizi bir kandillik olarak, ışığı sabit tutacak bir araç olarak kullanmak istiyor.İşyerlerimizi bizi herkesin görebileceği yere koymaktadır. Eğer Tanrı ışığını yayan kişileri temiz ve pırıl pırıl yerlere koyacak olsaydı bu pekçok kişiyi memenun ederdi belki ama karanlık olduğu yerde kalırdı. Gündüzün sokak lambalarının yanması ne işe yarar ? Hayır. Tanrı halkının karanlıktan birbirine sokulup sarılmasını istemiyor. Karanlıkta bizim ışık olmamızı istiyor. Bizi aralarında evrendeki yıldızlar gibi parladığımız bu eğri ve sapık kuşağın ortasında kusursuz ve saf, Tanrı’nın lekesiz çocukları olarak ” ( Flp. 2:15 ) görüyor. Eğri ve sapık kuşağın ortasında duran dünyada çalışan kişiden başka kim olabilir ? ( L. P. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla: