ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Bozkurt selamı Hıristiyan asıllı çıktı! Re: Bozkurt selamı Hıristiyan asıllı çıktı!

#31586
Anonim
Pasif
BURÇ;6809 wrote:
Çok haklısınız…

Haber her ne kadar doğru olsada, ırkçı insanlarla birlikte Hristiyanlığın anılmasına ben çok karşıyım.

Birisi adam öldürmeyi marifet ve büyüklük sanarken, birisi ise insanlara her zaman sevgiyi öğütler.

Bir noktayı belirtmek isterim. Hristiyanlıkla bu işaretin anılmasına karşı olabilirsiniz, dogrudur. Ama İsa Mesih ordular kurun haçlı seferlerine çıkın da dememiştir. Haçlı orduları geçtiği yerlerde gül de dağıtmamıştır. Tüm bunlar elbette Mesih’i hiç anlamadan siyasi, ülke çıkarları için vs.yapılan olaylardır. Hristiyanlık tarihi bunlarla doludur.

Ama bizleri hepsinden ayıran özellik İsa Mesih’e İMAN ve onun SÖZLERİ’YLE yaşamaktır. Derseniz ki Rab’de buluşan imanlılara bu işaret yakışmaz anlarım. Ama hristiyanlık derseniz genel manada kullanırsanız, o zaman kimse masum değil, demek zorunda kalırım.

Eger Hristiyanlık Mesih’i iyi anlamış uygulamış olsaydı dünyanın da çehresi başka olacak ve şu anda ülkemizde de Rab’bi yaşamak bu kadar zor olmayacaktı. İnsanlar kişisel amaçları doğrultusunda gördüğünüz gibi ne ekerse onu biçiyor. FIRTINA EKEN KASIRGA BİÇER. Olanda bizim gibi Rab’de imanlılara oluyor.

SAYGILARIMLA…