#31823
Anonim
Pasif

[QUOTE Abud adlı üyeden alıntı] Sevgili ve değerli Okuyucum. Bu olaydan çok dersler alınır ama şu iki dersi lütfen unutmayalım:

1.- İlk ruhsal veya fiziksel sınavını başarısızca yitirenlere lütfen kapıyı tamamen kapatmayalım. Tanrı ikinci, üçüncü… fırsatlar ve şanslar daha veriyor. Kapıyı daima aralık veya açık bırakalım.[/quote]

Çok haklısınız sevgili Abud,
Yukarıdaki yazınızdaki mesaj çok önemli. ‘İlk ruhsal ve fiziksel sınavlarını başarısızca yitirenlere kapıyı kapatmayalım’.

Bir zamanlar bizler de bu sınavlarda başarısız olduk, kaybettik. Rabbimiz kalbimizin kapısını çalarken, O’nu dışarıda beklettik ve kapıyı açmadık. Ama O, bıkmadan, usanmadan sabırla kapıyı çalmaya devam etti. O’nun sesine, çağrılarına defalarca kulak tıkadık ve O’nu dışarıda bıraktık, reddettik.

Rab çok merhametli ve sevgi doludur. O bizi hep sevdi, kapıyı açmadık diye kızmadı, çekip gitmedi, yeni yeni fırsatlar verdi bizlere. Bir gün O’nun o yumuşak ve tatlı sesini duyduk, kalbimizin kapısını sonuna kadar açtık ve O’nu içeriye aldık hamdolsun!

Rab’bin bize sabrettiği gibi bizler de başkalarına karşı sabırlı olmalıyız. Birilerine İncil’deki kurtuluş Müjde’sini verdiğimiz zaman hemen kabul etmeyebilirler, saçma bulabilirler ve reddedebilirler. Bu böyle olunca ümitsizliğe kapılmayalım ve o kişiler için dua etmeye devam edelim. Rabbimiz’in bize defalarca fırsatlar verdiği gibi, bizler de başkalarına yeni yeni fırsatlar verelim, yüzlerine kapıyı kapamayalım.

Sevgiler
Suna