#30644
Anonim
Pasif
Quote:
Düşünüyorum ki Pek çok Müslümanın kötülediği Hristiyanlıkta şu sıralar Allah’a daha iyi yalvarılıyor daha sade yalvarılıyor . Müslümanlıgı bırakmak istemiyorum.Ama bazı şeylerine kafam yatmıyor. Arap Kültürüyle bezenmesinden hoşnut değilim.
Hristiyan olmayı düşünüyorum.Fakat din kıyafet değiştirir gibi değiştirilecek birşey değil.Hristiyanlığı birilerinin bana öğretmesi lazım,beni birilerinin ikna etmesi lazım.kalbim huzurlu olmalı. kesinlikle tek başıma olmaz bu iş.Birileriyle paylaşmalıyım.Belki yardım eder diye Ankara/Ulus-Kardeşler sokaktaki Katolik kilisesine gittim. Aslında daha Hristiyan mezheplerinin ne oldugunu bile bilmiyorum.sadece gidebileceğim tek kilise ora oldugu için oraya gittim. bahçe kapısını zorladım açılmadı. oysa ki bahçede araba vardı ve kilisenin 1 camı açıktı. İçeri giremeyince ben de gittim oradan..Pazar günü ayine gidebilirim.O zaman rahiple mi konusmalıyım?
Aslında Hristiyanlıgı da tam anlamadım.Üçübirliği mesela. bana bir açıklarmısınız bazı şeyleri? Lütfen bana hoşgörülü ve tatmin edici bir cevap veriniz.
SAYGILAR.tanri sevgidir:elsalla:

Sayın Happycrıstmas,
Hristiyanlığı kulaktan dolma sözlerle duydunuz şimdiye kadar. Buraya gelip bu konuda araştırma yapmakla doğru olanı yapıyorsunuz. Araştırmak, bilgi edinmek, öğrenmek kimseye birşey kaybettirmez, aksine kazandırır.

Size ilkin forum sayfamızdaki Hristiyanlık ve İsa Mesih’le ilgili konuları okumanızı öneririm. Örneğin forum sayfamızda merak ettiğiniz’Üçlü birlik’ le ilgili yazıları okuyun, web radyomuzu dinleyin, ayrıca sohbet-chat odamıza girerek oradaki sohbetlere katılın. Size bu konularda severek yardımcı olmaya çalışacağız.

Tanrı sizi seviyor sevgili Happychrıstmas, O’na sade bir dille, kendi ana dilinizde dua ederek ‘kendisini size açıklamasını’ isteyin. Bedava bir incil ısmarlayarak İncil’i okuyun, araştırın.

İncil Tanrı’nın sonsuz yaşam veren diri Sözleri’dir. Orada İsa Mesih’le ve O’nun esşiz sevgisiyle karşılaşacaksınız. İsa Mesih sizin bildiğiniz sıradan bir peygamber değildir. O, tüm dünyanın günahını kaldırmak için, gökteki yüceliğini bırakarak insan bedeni aldı, dünyamıza geldi, haç ölümüne gitti, üç gün sonra dirildi. İSA MESİH YAŞIYOR!

Sevgiler
Suna