ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#31302
Anonim
Pasif

İlk erkek ve kadının başkaldırı eylemi, insan ırkına günah hastalığını bulaştırdı. O zamandan bu yana; tüm erkek ve kadınlar, Tanrı’nın yerine şeytan denilen yılanı dinlemeyi seçtiler. Kendi yollarında yürümeyi, yaşamlarını nasıl sürdürecekleri konusunda Tanrı’dan daha iyi bildiklerini düşünmeyi seçtiler. Tanrı’nın yaşamlarını yönetme hakkına sahip olduğunu reddedip O’nu ve yollarını inkar ettiler.

Bu, hepimiz için geçerlidir. Aramızda en iyi olanımız bile, yüreğinde Tanrı’ya karşı olduğunu göstermektedir. Tanrı’ya itaatte kusurludur. Hepimiz – Adem ve Havva gibi – ölüm cezası ile karşı karşıyayız.

Tanrı’nın insanlar için olan planı, Kutsal Kitap’da keşfettiğimiz gibi ; Aden’den daha büyüktür. Günah, dünyaya girdiğinde; sonsuz yaşam kaydedildi. İnsanlığın Tanrı ile dostluğu , yeryüzü üzerindeki egemenliği ve diğer insanlarla gerçek paydaşlık bozuldu ya da kayboldu. Mesih İsa’nın kurban olmasıyla; yaşamın tekrar kazanılması için gerekli yolun açılmış olduğunu görüyoruz. Bize olan sevgisi nedeniyle Tanrı, Oğlu’nu günahlarımıza karşılık kurban etti. Cezamızı ödedi. Bize bir kez daha Tanrı’nın dost olma olasılığını sundu. Bu, Tanrı’nın bir armağanıdır. Bu, imanla kabul edilmelidir ( Rom. 5:1, 2 )

hisusa Dünyayı kazansan neye yarar ?

İnsan, canına karşılık ne verebilir ?

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !hac5