ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Benim Adım Kadın Re: Benim Adım Kadın

#31142
Anonim
Pasif

Tanrı, yaratılışıyla yakından ilgilenen bir yaratıcı gücün Tanrı’sıdır. İnsanlığı bu yeryüzüne kendisine kahyalık etmeleri için yerleştirmiştir. Mez. 8:6’da söylendiği gibi, ” Ellerinin yapıtları üzerine onu egemen kıldın, herşeyi ayakların altına serdin. “

Tanrı benzeyişinde olmanın bir anahtar özelliği, insanlığın yeryüzü üzerinde egemen olmaları ve yeryüzünün bakımından sorumlu olmalarıdır.

Yaratılış kitabının 1. bölümünde, dikkatimizi çekmiş olabilecek önemli bir unsur vardır. Varlık olarak ” insan ” ( genel anlamda ), iki parçadan oluşur: Erkek ve kadın; ” Tanrı, insanı kendi suretinde yarattı, böylece insan Tanrı suretinde yaratılmış oldu; onları erkek ve dişi olarak yarattı ” ( Yar. 1:27 ).

Nasıl tanrı, kusursuz bir birlik olmasına rağmen yine de farklı kişilerden oluşuyorsa; aynı benzer şekilde insan ırkı da iki kişiden oluşmasına rağmen, bir olmakla O’nun benzeyişini yansıtır.

Tanrı, bizi birbirimize eşlik ve yardım edelim, birbirimizle ilişkide bütün olalım diye, bu şekilde yarattı. Bu, kimliğimizin temellerinden biridir ve kadın olmanın anlamını baştan sona düşünmenin de temelidir.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun. hisusa