#28653
Anonim
Pasif

Kutsal Kitap’a göre cinsel ilişki yalnızca evlilik içinde geçerlidir. Bekarların başkalarıyla ilişkisi ancak dostluk ve arkadaşlık ilişkisidir.Bu ilişkilerde hiçbir zaman cinselliğe yer yoktur. Bu Tanrı’nınn bir öğretisidir. Bunun kolay olmadığı, özellikle modern toplum yaşamı içinde iyice güçleştiği kesindir.

Cinselliği yaratan da Tanrı’dır. Cinsellik iki karşı cinsin sevgiyi derinlemesine algılaması, evlilik yaşamının pekişmesi, neslin devamı gibi bazı nedenlerden oluşmuştur. Cinsellik kötü bir şey değildir. Ama önemli olan cinselliği Tanrı’nın arzuladığı şekilde kullanabilmektir. Tanrı’ya göre cinselliğin rahatlıkla yaşanabileceği kurum evlilik kurumudur. Bekar bir kişinin birçok cinsel sorunlarla mücadele etmek zorunda kaldığı bilinmektedir. Yine de dünyada birçok bekar Tanrı’ya yaraşır bir yaşam sergileyebilmektedirler. Eğer dünyaya bakar ve dünyasal bir yaşam sürmeye kalkarsak, temiz bir cinsel yaşam sürmemiz mümkün olamaz. Bizi bütün bu cinsel yozlaşmadan kurtarabilen yalnızca Kutsal Ruh’tur. Ancak Tanrı ile, O’nun Sözü ve Ruh’u ile bizler kendimizi günah çukuruna girmekten koruyabiliriz.

Tanrı cinsel yaşamı bir kenara itmemiştir. Bu konuda bizim ne kadar bocaladığımızı bilmmektedir. Tanrı ölçütlerine göre yaşam, dünyanın her ölçütünde üstündür. Bizi bizden daha iyi tanıyan Tanrı bu ölçütlere ne kadar zor uyabileceğimizi bildiği için Kutsal Ruhu’nu bize yardımcı olarak vermiştir. ( ” Ahlak ” )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.