ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular Bayramlarımızı kutlar mısınız? Re: Bayramlarımızı kutlar mısınız?

#29897
Anonim
Pasif
KAYRAM;9877 wrote:
Hiçbirşey yapmıyoruz. O günde her zamanki gibi İsa Mesihi övmeye devam ediyoruz. Bazı hristiyan arkadaşlarım ramazanda oruç tutuyorlar bile :)) Ama şu nedenle ; Herkes bir gün İsa Mesihi Rab ve Kurtarıcı olarak kabul etsinler diye :))
Geçen sene noel bayramımız, kurban bayramına denk gelmişti. Bizde kilisemizde yapılacak olan noel kutlamalarını birkaç gün ileriye attık. Yani pazar günü yapılması gerekirken salı gününe erteledik. Çünkü kutlamalar o kadar kalabalık oluyor ki.. :)) Davet edilmiş veya edilmemiş bütün müslüman aileler orada oluyor :))

Esenlikle kal arkadaşım.

Sevgili Kayram kardeşim.. Yazdığınız bu yazı biraz dikkatimi çekti.. Arkadaşlarınızın ramazanda oruç tuttuğunu yazmışsınız.. İtiraf etmeliyim ki; bunu bende daha önceleri yaptım.. Herkesin iSA MESİH’İ RAB VE KURTARICI olarak kabul etmesi için bunu yapmıştım. Ailem müslüman.. ve onlar beni halen hristiyan olduğumu bilmiyorlar.. Onlar oruç tuttukları zaman, bende onlara katılıyorum.. Ama onlar, Muhammed için yahut, islam için tutuyorlarsa bende Rab İsam için oruç tutuyorum.. Bunu tabiki onların oruç tuttuğu zamanlarda değil, başka zamanlarda da yapıyorum.. Hem sağlık açısından iyi, hem de Rabbimiz İsa Mesih için birşeyler yapıyorsunuz.. Denemek gerekiyor..

Rab’de sevgiyle kalın..