ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular Bayramlarımızı kutlar mısınız? Re: Bayramlarımızı kutlar mısınız?

#30989
Anonim
Pasif
KAYRAM;9892 wrote:
Ben bekar olduğum ve yalnız yaşadığım için özellikle evlere bayram ziyaretine tabi ki gitmiyorum ama annem hayatta iken onunla birlikte ziyaretlere giderdim. Ayrıca babamın ve manevi annemin bayramını da mutlaka kutlarım. Tabiki güzel aylinim gibi benimde öyle güzel bir oğlum olsaydı veya evli olsaydım tabi ki akraba ziyaretlerine giderdim.

Fakat her bayram ve kandillerde de ISRARLA email olarak atılan cami resimleri ve cep telefonuma gelen o şablonik mesajları alıp saygımdan dolayı yıllardır susarak kabul ediyorsam…e yani !
Hele bunları özellikle yakın çevrem ve akrabalarım yapıyorsa !

Ayrıca kurban etide yerim. Bunun sakıncası olmadığını biliyorum. Nitekim Rab der ki ” mideye giren değil, ağızdan çıkan önemlidir ”

Rabbin selameti hepimizin üzerinde olsun. Esenlikle kaln kardeşler.

Rabbimizin selameti hepimizin üzeride olsun. Esen kalın.

Canım arkadaşım, teşekkür ederim güzel sözlerin için. Bir şeyi eklemeyi unuttuğumu farkettim. Evet bayramlarda ziyarete gidiyorum, ne yalan söyleyeyim kurban etini de yiyorum , malum hayat pahalı her zaman alamıyoruz :)) . Fakat mevlüt gibi konular sözkonusu olduğu zaman gitmiyorum. Bayramlarda bu kadar titizlendiğim teyzemin bile olsa. Esenlikler dilerim.