ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular Asil Incil, Barnabas İncil'i Değil Mi? Re: Asil Incil, Barnabas İncil'i Değil Mi?

#28309
Anonim
Pasif

Quote:
Ahmet Konuk’tan alıntı/ Barnabas incilini okudum, birçok hata ve çelişki var, özellikle kur an la çelişkileri örnek verecek olursak ,göklerin 7 kat yerine ,bu incilde 9 kat olarak ifade edilmesidir, göklerin kur a na göre 7 kat olduğunu her müslüman bilir. eğer sizin de idda ettiğiniz gibi bu incili müslüman birisi uydurmuş olsa. kur an la bu kadar net çelişen ifadeler kullanır mı?. bence kullanmaz ,bunu müslümanlar uydurmuş deyip, kestirip atmak yerine, daha detaylı bilimsel araştırma yapılmalı. Allah hepimize merhamet etsin bizi en doğru yola kavuştursun.

Teologlar ve tarihçiler bu kitabı gayri ciddi bulmaktadırlar. Günümüzde birçok din alimi bile Barnabas İncil’inin 16. yüzyılında İslamiyet’e geçmiş bir İtalyan papaz tarafından yazıldığını kabul etmektedir.

Ahmet Konuk’a bir tavsiyem olacak..’Gel, fani bir adamin kafasından uydurarak yazmış olduğu Barnaba kitabına kafa yormayı bırak. Barnaba kitabı diyorum, çünkü Barnaba incili diye birşey yoktur. Tanrı’nın gerçek ve diri Sözü olan Tevrat, Zebur ve İncil’in tamamını kapsayan bir tek Kutsal Kitap vardır. En son kitap İncil’dir. İncil, İsa Mesih’in tüm insanlığın tek Rabbi ve Kurtarıcısı olduğunu müjdeler. Bu müjde senin için de geçerlidir. İsa Mesih senin de Rabbin ve Kurtarıcın olmak istiyor. Gerçek olan dururken, uydurma kitaplarla uğraşarak boşuna zamanını harcama.

Esenikler diliyorum