#29868
Anonim
Pasif

Ali’nin insanlığa bakışı, sevgiye bakışı, dostluk ve barışa bakışı Hristiyanlıkla oldukça doğru orantılıdır.Bu yüzden de sonuna kadar sevdiğim ve düşüncelerini taktir ettiğim bir kişidir.

Şu an Alevilerin ülkemizde dışlanıyor oluşu, ırkçı zihniyetten başka bir şey değildir.Hala Osmanlıya sahip çıkmak isteyen insanların savunduğu bir düşüncedir.Sonuçta Osmanlı Sunni bir devletti ve Aleviler oldukça dışlanmaktaydı (devlet dairelerinde bile iş verilmezdi).İşte bu zihniyetin devam etmesi sonucunda Aleviler de hala dışlanmaktadır.

Bir noktayı daha anlamakta oldukça zorluk çekiyorum.Bütün siyasi partiler ağızlarından laiklik kelimesini düşürmezler; ama sağcısıyla, solcusuyla bu güne kadar da net bir şekilde diyanet işlerine cepe alan da olmamıştır.Diyanet işleri var oldukça ve faliyetini sürdürdükçe nasıl oluyorda laiklikten bahsedilebiliyor anlayabilmiş değilim!

Aleviliğin rahatlaması için ilk başta diyanet işlerinin ortadan kalkması lazımdır.Çünkü Aleviliği olumsuz yönde etkileyen en önemli kuruluşlardan birisi de diyanet işleridir.