ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29120
Anonim
Pasif

Adem ve Havva’nın Kayin ve Habil adında iki oğlu vardı.Kayin, tarlada çalışıyordu.Habil, koyunlara bakıyordu.İkisi de; günahlıydı. Günahı; doğalarından miras almışlardı. Kötü düşünceleri vardı ve kötü şeyler yapıyorlardı.

Kayin ve Habil,bir gün, Tanrı’ya kurban sunmak için sunak yaptılar.Habil,sürüsünün ilk doğan hayvanlarından en iyilerini seçti.Onları kesip; Rab’be sundu.Kutsal Kitap:kitap: da şöyle yazar:” Rab Habil’i ve onun sunusunu kabul etti “

Habil, sahip olduğunun en iyisini Tanrı’yatanri sevgidir vermişti.Kutsal Kitap’ta; Habil,doğru kişi olarak adlandırılmıştır.

Kayin; Tanrı’ya kendi yöntemiyle gelip, yine kendi istediğini sunmak istedi.Tarlasının meyve ve sebzelerinden getirdi.Onları sunakta yaktı.Ama; Tanrı, onun sunusunu kabul etmedi. Çünkü doğru bir seçim değildi.Kayın, buna çok kızdı ve suratını astı.

Tanrı; Kayin’e ” Niçin kızgınsın ? Yüzün niçin asık ? ” diye sordu. Ona günah işlememesi için dikkatli olmasını söyledi. Ama; o,bu uyarıya kulak asmadı.Kayin, Habil’i daha çok kıskanmaya başladı. Bir gün,o kadar öfkelendi ki, Habil’i öldürdü.

Tanrı, yine Kayin’e seslendi: ” Kardeşin Habil nerede ? “ diye sordu. Kayin,” Bilmiyorum, kardeşimin bekçisi miyim ben ? ” diye yanıtladı. Oysa Tanrı, Kayin’in ne yaptığını görmüştü. Bu, bir CİNAYET’ti.

Tanrı, Kayin’i cezalandırdı. TANRI,kutsal ve adil olduğu için; hiçbir günahı cezasız bırakmaz. Cinayet, yalnız insana karşı değil;insanı kendi görkemi için yaratan Tanrı’ya karşı da işlenmiş çok kötü bir suçtur.

Rabbin sevgsi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” violet tanri sevgidir hisusa