ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler Re: Ailenin Gerçek Umudu İçin Öyküler

#29533
Anonim
Pasif

:ikili:Tanrı, Adem’in yalnız kalmasını istemedi. İlk kadını yarattı. Tanrı, kadının Adem’e eş olmasını istedi. Ona yardım etmesi için yarattı.

Tanrı, evliliğin kurucusudur. Tanrı, Adem ve Havva’yı kutsadı. Onların verimli olmalarını ve yeryüzünde, çoğalmalarını istedi. Çocuk yapmalarını söyledi. Yeryüzünde; efendi olmalarını ve hayvanları yönetmelerini söyledi.

Yaptığı işlerden sonra; Tanrı, yedinci gün dinlendi. Bu, insanlar için kutsal gün olacaktı.rabbe hamdolsun

Adem ve Havva; Aden bahçesinde mutluydular. Herşeye sahiptiler. Kötülüğü bilmiyorlardı.

Tanrı; bahçenin orta yerine bir ağaç dikmişti. Adı, ” Yaşam Ağacı ” ydı.Bu ağacından yiyen hiç ölmeyecekti. Bir ağaç da vardı. Adı; ” Kötülüğü ve iyiliği bilme ağacı “ydı. Bu ağacın meyvesini yedikleri takdirde; Tanrı, Adem ve Havva’ya öleceklerini söyledi.

Tanrı; onların iyiliklerini istiyordu. Kötülük, Tanrı’dan gelmez. Kötülük; iblis denilen şeytandan gelir. Şeytan; Tanrı’nın yetkisine ve kendisine karşı gelerek kötülüğü seçmiş bir yaratıktır. Şeytan; Tanrı’nın düşmanıdır. Bütün insanların da düşmanıdır. Şeytan; Adem ve Havva’ya zarar verecek kötü tasarıların peşindeydi. Halbuki; Tanrı Adem ve Havva’yı seviyordu. Onlar için güzel tasarıları vardı.:papatya:

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !suda violet