Re: 10 kuruş ve 100 lira….

Anonim
Pasif

Fıkra için kutsal kitaptan ayet gösterme arayışına girmedim girmeyeceğimdir de…
Bu fıkra bana kilisemin pastöründen mail ile geldi ben de sizlerle paylaşmak istedim.

Fıkralar mizah amaçlıdır esas olarak. Bir ayete dayalı yapılan bu türden yazılara fıkra denmez benzetme, öğreti gibi farklı isimler kullanılır.

Yer gösteren kişi kim olursa olsun… Benim bu fıkradan çıkardığım anlam çok daha farklı idi : Kiliselerimize pazar günleri bağış verirken hiç bir zaman (ya da çok nadiren) en yüksek parayı verdiğimiz oysaki bozuk paraların sepete atıldığı…

Yer gösteren kişi kim olursa olsun dedim yukarda, sizinle hemfikir değilim demek değildir bu…. şimdi yazınızı okuyunca Pavlus yerine fıkrada İsa olsa çok daha iyi olurdu…

Ancak şunu da söylemeliyim ki: yaklaşımınızı doğru bulmadım. Sanki yanlış öğretiş vb gibi bir uslup takınmışsınız sanki… bence bu tarzda bir uslup sonucunda Fıkralar bölümünün kapanması çok daha yerinde olacaktır… Keşke ayet göstermek vs gibi fıkranın “mizah”ına uymayan anlatım tarzını değil de öneri olarak Pavlus yerine İsa olsa gibi bir tarz ile yapıcılığa ve kardeşlerin foruma katılımlarını teşvike yönelik tarzda olaydınız…

Sevgi ve saygıylaaaa…
Rab’de kardeşiniz Kayra