#29966
Anonim
Pasif

Keşke bu çirkin olaylar, İsmail Türüt’le ya da onun dengi insanlarla sınırlı kalabilseydi. Böyle bir durumda çoğu şeyi ciddiye almaz, gülüp geçebilirdik…

Ama gelin görün ki durum bu kadar da basit değildi… Hrant Dink öldürüldükten sonra, ahlar vahlar çeken aydınlar(!) bu güzelim insanın ölümüne zemin hazırladı.

Hrant Dink’i asıl öldüren Ogün Samas değildir. Hrant Dink’i öldüren 301. maddedir. Siz eğer bir insana Türklüğe hakaret ediyor diyorsanız, bunun propagandasını yapıyorsanız yani bir şekilde bu olayın zeminini hazırlamışsanız, bir tane kendini bilmez, cahilin teki çıkar ve bu güzelim insanı vurur.

301. madedinin daha iyi bir şekilde tanımlanması için yapılan girişimlerin hepsine aydın kesim karşı çıkmadı mı? Ressam Bedri Baykam ve onun ahalisi 301. maddeden yargılanan insanları mahkeme koridorları önünde bekleyip yumurta yağmuruna tutmadı mı? Başta Hıncal Uluç olmak üzere Bedri Baykamın bu hareketini, kendi köşelerinde yere göğe sığdırmadılar mı?

Halkı galyana getirdiler. Medyada bir tek kendi popüleriteleri için show yaptılar. Sonrasıda malum işte…Bir tane kör, cahil, kendini bilmez biri çıktı ve bu güzelim insanı vurdu, öldürdü…

Olayın sonrasıda malum zate… Bu güne kadar bu güzel insanı kötülüyenler, onu bir vatan hainimiymiş gibi tanıtanlar, üzüntülerinden göz yaşlarına boğuldular(!) Kemal Kerinçsiz bile Hrant Dink’in öldürülmesine çok üzüldüğünü söylüyordu, gerisini siz düşünün…İnanmıyorum hiç birinin samimiyetine.