#31890
Anonim
Pasif

Bunu yazan arkadaşıma bir eleştiride bulunacağım.Tabii ki haddim değil belki ama yanlışlığı düzeltmeyi kendime bir görev sayıyorum.

Bu arkadaşım dinini pekiştirmek için Kuran-ı sık sık okuduğunu söylüyor.Okuduğunu söylüyor ancak düşünmenin,araştırmanın,inkarın kendisini cehenneme götürecek bir anlayışın islamda olduğunu söyleyerek eleştiriyor.Bence bu arkadaş kesinlikle okumamış diyorum.Yada hikaye,roman okur gibi okumuş.Oysa okuduğunuz romanı dahi anlamaya çalışırsınız.Anlamaya çalışsaydı düşünmenin,araştırmanın,inkarın cehenneme götürmediğini görürdü ve hatta desteklendiğini görürdü.
Taşlanarak öldürülmenin olmadığını görürdü.Cihad ederek ancak cennete gideleceği gibi bir düşüncenin olmadığını görürdü.

Bakmak,görmek,anlamak farklıdır.Bazen insanlar bakar göremez.Bazen bakar,görür ancak anlamaz. Şu da bir gerçek “CEHALET” her devirde insanlığı kemiren bir olgudur. Kulaktan duyma bilgiler, tarikatların pompaladığı görüşler, okuyup anlamamak ve anlamaya çalışmanın dahi günah olduğu kanısına varmak,yani tabularla hareket etmek…
Özellikle tüm dinlerin en büyük problemlerinden biri bence tarikatlar. Ancak islam dini tarikatları kabul etmez, reddeder.

Saygılar.