#31892
Armagan
Anahtar yönetici

Kişisel İnanç Bireysel Tercihtir

Sevgili Bursalı arkadaşımız, Hristiyantürk forumdaki paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. Olayları sahip olduğunuz İslam inancı açısından değerlendirmeniz gayet doğaldır. Barışın iman serüveniyle ilgili söylediklerinize bir iki hatırlatmayla yanıt vermek istiyorum.

Barış tesadüfen bir müslüman aileye doğmuştur.. İtalyada ya da Meksikada doğsaydı inancı farklı olacaktı. Tanrı bir ise, Onun gerceği de birdir ve her birey O’nun gerçeğini aramak ve kendisi için bulmak durumundadır. Herkes, içinde doğup büyüdüğü dinin Tanrıdan olduğunu iddia eder. Oysa tonlarca din var yeryüzünde. Bu nedenle her birey ilkin kendi inancını, sonra diğer inançları da araştırtarak yüreğine yatanı, huzuru ve tanrısal barışı nerede bulduysa onu kabul edebilmelidir. Barış bunu cesaretle yapabilen birisidir. Bu cesareti için onu tebrik ediyorum.

Sizin için mantıklı veya doğru olan İslam dini her insan için aynı şekilde görülmek ve kabul edilmek zorunda değildir. Kişisel inanç bir vicdan meselesi ise bireyseldir ve çok kişiseldir. Atalarımız, dedelerimiz böyleydiler, biz de böyleyiz düşüncesi çok sakat ve sallantılı bir düşünce ve saplantıdır ve kişiyi sonsuz yıkıma kadar götürebilir. Bırakın, bireyler kendileri için kendileri karar versinler. Bir Alman’ın veya İngiliz’in müslüman olmasını nasıl alkışlıyorsanız, bir Türk’ün de hristiyan olduğunu duyduğunuzda bunu saygıyla karşılayabilmelisiniz..