Re: İncil’in Arasındaki 100 $’ Dolari’ Arıyorum..

Anonim
Pasif

Siz hala 100 dolar mı arıyorsunuz??? Bırakın 100 doları, burada bir ev bir de araba veriyoruz, Söke kilisesine gelin :)

Nereden çıktı derseniz, geçen hafta cumartesi günü kuaföre gittim. Oğlum geldi arkamdan artık eve gitmeye hazırlanıyoruz. ‘Anne yarın ne yapıcaz’ dedi. E oğlum biz pazar günleri ne yapıyoruz??? ‘Yaşasın, kiliseye gideceğiz!’ diye bağırınca benimki, kuaför arkadaş baktı kaldı. Nasıl yani dedi, kilise mi?? Evet dedim, ben hristiyanım ve her pazar kiliseye gidiyorum. Hani şu Fevzipaşada varmış bir tane? Evet işte orası. ‘Ya abla daha bugün konuştuk bir ev bir de araba veriyorlarmış diye duydum ben’ dedi. Hadi ya dedim, benim haberim yoktu ama yarın mutlaka isteyeceğim 2 anahtarımı :)

Çok şaşırmıştı çünkü her kim söyledi ise o kadar çok iddialı konuşmuş ki, kız bir anda çok şaşırdı. Ki daha konu kiliseye gelmeden önce hayat ne kadar pahalı ve geçinmek ne kadar zor diye yakınmıştık. Ayrıca aynı sitede oturduğumuz için benim bir arabam olmadığını da gayet iyi biliyor üstelik :)

Diyeceğim o ki, evet birileri birşeyler uyduruyor, alıştık bunlara. Ama hala inanıyorlar ya ben buna şaşıyorum. Biz Mesih inanlılarına düşen sanırım yılmadan doğrusunu anlatmak… Ve tabii örnek olmak. Kendi yaşayışımız ve çevremizdeki insanlarla olan diyaloglarımızda Mesih’e yakışır bir tavrımız olursa zaman içinde aşılacak bu tür iftiralar.

Esenlikler dilerim.