Re: İmanımı Aileme Açıkladım..

#30648
Anonim
Pasif

Sevgili titus, Rab’de senin adına sevindim. Yazılımlarından tanıdığım kadarıyla; Rab’de kardeşim olmandan dolayı her daim sevinç duydum ve de duyacağım. Özellikle, bizim toplum içerisinde; inanlı olduğunuzu başkalarına söylemek, ebeveynlere söylemekten kolaydır. Görüyorum ki, Rab’bin yardımıyla bunu da başarmışsınız. Kendi deneyimimden bir şey aktarmak istiyorum: Belki önceleri fazla ses çıkarmayacaklar. Gelip geçici heves diyecekler. Belki de ateist olsanız hiç üzerinde durmayacaklardır. Ama zaman içinde yaşamınızı daha iyi gözledikçe, sesler çıkmaya başlayabilecektir.

Evet, Rab’de sizin ve ailenizin sizi kabullenmesi, hatta onların da Rab’de karar vermeleri için dua edeceğim.Birgün bakmışsınız, onlar da Rab’be gelmiş.

Hani bir öykü vardır ! Uzatmadan kısaca anımsatayım ki, belki de biliyorsunuz : Kişi ölmeden önce, Tanrı’ya dua etmiş. 50 kişinin Rab’be gelmesinden sonra ölmesi için. Her daim tanıdıkları kişiler için sırayla dua etmiş. Bir kişi, imana geldikçe diğeri için dua etmeye başlamış. Sonunda 50. kişi de imana gelince;” Rabbim beni rahatlıkla alabilirsin, artık rahat ölebilirim. Dualarıma yanıt verdiğin için Sana teşekkür ederim. ” demiş.

Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.
Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
Dünyayı kazansan neye yarar ? :elsalla: :elsalla: :elsalla: :kucak: