Re: İmanımı Aileme Açıkladım..

#30760
Anonim
Pasif
real;9528 wrote:
Sayın Suna;
Destiginiz icin cok teskkür ediyorum , yazdıklarınızda haklısınız hayatımı Kutsal Kitap’a göre düzenlemeye calısıyorum. İsa babamızdan utanmıyorum. Sadece babam beni anlamayacak kadar sabit fikirli (turistin yanında anlasın diye bagırak türkce konusmak gibi birsey).
ne demek istediğimi anladınız umarım.rabbe hamdolsun

Sevgili Real,
Bizler kendimizi asla değiştiremeyiz, ama İsa Mesih’e: ‘Rab, beni değiştir, senin istediğin gibi biri yap!’ diye dua edersek, Rab bizi değiştirecek ve çevremize ışık olmaya başlayacağız. Bedende yaşadığımız için zayıflıklarımız olabilir, eskiden kalma kötü alışkanlıklarımız olabilir vs. Kendi çabalarımızla bir şey yapamayız, ama bizi seven, kendisine yaklaşmamız için her zaman sevgiyle bekleyen Rabbimiz bizleri değiştirecektir. Her gün düzenli olarak Kutsal Kitap’ı okuyarak Rab’bin orada bizlere ne demek istediğini araştırmalı ve ona göre yaşamalıyız.

İnancını babandan saklama konusuna gelice: Seni iyi anlıyorum. Bazen bilgelikle davranıp bir süre ağzımızı açmamamız da gerekebilir. Tanrı’dan bu yönde sana güç ve bilgelik vermesini diliyorum.

Esenlikler diliyorum