#31074
Anonim
Pasif
izmirligizem;9965 wrote:
sevgili kardeşim incildede zina yapmayın yazıyor ama yapılıyor hemde alası yapılıyor.bu inanç meselesi değil.zihniyet meselesi

Sevgili İzmirligizem,
Kutsal Kitap’ta ‘zina etmeyeceksin’ diye bir emir vardır. Ama o emri yerine getirmeyenler din önderleri değildir. Eğer bir din önderi, yani bir vaiz veya pastör zina ediyorsa, vaizlik, pastörlük yapamaz, görevinden hemen uzaklaştırılır. Bırakın bir din önderinin zina etmesini, kilisenin herhangi bir üyesinin zina ettiği tespit edilirse o üye önce uyarılır, tövbe etmezse kiliseden uzaklaştırılır. Gerçekten işlediği bu günahtan pişmanlık duyup tövbe ederse kiliseye devam edebilir.

İsmen hristiyan olup da zina edenler vardır. Bunun sorumlusu ne Tanrı’dır, ne de Kutsal Kitap’tır. Bunun sorumlusu kendileridir. Eğer tövbe etmezlerse yargı gününde Tanrı’nın hüküm kürsüsü önünde durdukları zaman hesap verecek ve yargılanacaklardır. Tanrı’dan uzak bir yaşam süren bir kimseden başka ne beklenebilir ki!!

Ama yukarıdaki haberde bir dini temsil eden din önderinden, imamdan sözediliyor. Bu imam 86 kadını karı olarak almışsa ve bunlardan 170 çocuk dünyaya getirmişse bu zina değil de nedir? Böyle bir adam hala imamlık yapıyorsa ve cemaat gidip onun vaazlarını dinliyorsa, PES doğrusu! Söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Sevgiler
Suna