#31710
Anonim
Pasif

[quote=happychristmas;11193]Ben Tekrar Iman eden biri olarak karşınızdayım. Olur mu öyle şey? Çocuk oyuncagı mı ? demeyin.kalbimin sesini dinlemek istedim.

Hristiyanlıkta merak ediyorum yerden diyelim ki 10 Lira bulduk,Aradık fakat sahibini bulamadık.O halde harcayabilir miyiz? veya Yılbaşı piyangosundan para kazandık diyelim. bu parayı yardıma muhtaçlara da yardım ettikten sonra dilediğim gibi harcayabilir miyiz?
Böyle bir durum yok ama merak edıyorum hep.[/quote]

Kalbinin sesini dinledin ve imanla ilgili bu sorular mı geldi aklına? :) Oysa ne cok soru var Rab’be dair… sen önceliği para ya vermişsin illaki vardır bir meramın. Kumarın her türlüsü günahtır. Yolda para buldun kısmına gelince derim ki, senin ihtiyacin varsa ve sahibini bulamadıysan kullanabilirsin ( belki yoluna çıkmasi sağlanmıştır :) ) ama ihtiyacın yoksa bence onu ihtiyaci olan birilerine ulaştırmalısın.

Gökte ve yerde egemenliği ve hükümdarlığı tartışılmaz BABA’miz, sen biz aciz evlatlarına sabır ve zihin açıklığı eyle ki, esenliğimiz bozulmadan ukalalaşmadan ve düşmanlarımızı affederek onları bereketliyerek bu birbirinden çeşitli sorularını cevaplıyabilelim.

Sen’ki her şeye kadir olan yaşayan diri Tanrı’mızsın. Sen’ki her şeyin kaynağısın. Alfa ve Omega’sın, var olan her şey senin aracılığınla senin için var oldu . Senin Yolun’dan ve Sözün’den çıkmamızı engelle.

Rab İsa Mesih Adıyla
Amin