Re: Yaşam Kaynağı Sıvı

#28501
Anonim
Pasif

Ortalığı karıştıran bir haber medyayı uğraştırdı. Para hırsıyla kavrulan bir taşıma şirketi sağlık kurallarını sayacak yerde onları çiğnemiş. İşin kolayına giderek akıcı madde dağıtımında kullanılan tankeri birbnirleriyle çelişkili iki sıvıyla yüklemiş. Tanker bir yere giderken zararlı bir sıvı taşımış; dönüşü için de onuustalıkla yıkayarak insan sağlığını allak bullak edicibaşka bir nesneyle doldurmuşlar. Sağlık kuralları hiç öneme alınmadığından birçok kişi zehirlenmiş, hastalanmış. Bunlardır paragözlülüğün dolapları !

Gelelim Yaratan’ın özenle, kusursuz bilgiyle yarattığı bedene. Burada Tanrı mucizelerle ışıldıyan bir taşıma düzenini bütünledi. Bu Tanrısal yöntemle hücrelere besi nesneleri taşınıyor ve hiçbir şeye yaramayan artıklar toplanıyor, sağlığa gerekli işlem bütünleniyor. Yaratan’ın kusursuzlukta yaratma yeteneği uyarınca kan dolaşımında hiçbir aksaklık olmuyor. Akıl erdirilemeyen görünüm !Bedenin hiçbir hücresi bir kılcal damardan kıl payı uzaklıkta değil ! Bu hücrelerden tehlike oluşturucu zararlı nesneler toplanmasa , onlar yok edilmemiş durumda kalsa, etkisi kırılmasaydı her bir mikrop bedene yayılarak kaçınılmaz sağlık sorunları doğururdu.

Günahın arıtılması günahsız İsa’nın kanına dayandığından kurtarıcı Tanrı bu somut bilgiyi herkese açıklar. Yarattığı insanla böylesi ilgilenen Yaratan yaşamımızdan günahın zehirleyici, mahvedici etkisini kendine özgü yöntemle giderdiğini kanıtlar. Bu arıtma yeteneği sadece Tanrı’ya özgüdür. Din icaplarının böyle bir sonucu kesinleştiremeyeceği apaçıktır. Kutsal Kitap’ta vurgulanan tanrısal gerçek şöyle belirtilir: ” O ışıkta olduğu gibi biz de vaktimizi ışıkta geçiriyorsak, karşılıklı ruhsal paydaşlıktayız demektir. Oğlu İsa’nın kanı bizleri her günahtan arıtır ” ( 1. Yu. 1:7 ). Bu söz tüm belirginliğiyle herkese duyuruluyor: ” Kan dökülmeden günah bağışlanması yoktur. ” ( İbr. 9:22 )
( Richard A. BENNETT )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.