#29925
Anonim
Pasif

İsa Mesih’in kanında herkes için kurtuluş ve güç vardır. Bir keresinde bir budist kadın bana bunu anlamadığını söylemişti. ” Bir adam belki yüz kişi için, hadi bilemedin bin kişi için ölebilir, ama tüm insanlık için birinin ölmesinden söz etmek olacak şey değil ! “

Sadece budistler için değil, diğer dinlerden birçok kişi de İsa’nın kanı aracılığıyla bağışlanabileceğimiz konusundaki öğretiyi çok devrimci bir düşünce olarak görüyorlar. Genellikle insanlar işledikleri günahların bedelini düşünüyorlar ya bu dünyada ya da başka bir dünyada. Hristiyan öğretisine göre ise günahlarımızın bedelinin İsa tarafından ödendiği br gerçek olarak ortaya çıkıyor karşımıza. İsa’nın kanındaki arıtma gücünü kuşkuyla karşılayan duygularımıza yenilmemeliyiz.

Elçi Pavlu şöyle diyor: Kardeşler, şunu bilin ki, günahların İsa aracılığıyla bağışlanacağı size duyurulmuş bulunuyor. ” ( Elç. İş. 13:38 )

Gerçek bağışlanma, Mesih’in bunu gerçekleştirdiği yer olan çarmıh kadar önemlidir. Bağışlanma yaşamadıkça anlaşılmaz.Eğer bağışlanmanın verdiği sevinç anlatılabilseydi, çoğu kişi bunun gerçek olamayacak kadar mükemmel olduğunu söylerdi. ( R. BONNKE )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37 ) isasiyahbeyaz