#31818
Anonim
Pasif

@Kores 17165 wrote:

Sayin Patcrik
Oraya not düsüp müslüman degilim demenize sasirdim.Ama bu sordugunuz sorulardan sonra ve okumadiginiza kanaat getirdikten sonra sizin hakkinizda olumlu bir sey düsünmüyorum.Buraya kopyaladiginiz yerleri Kutsal Kitap’tan okusaydiniz bunlari sormaniza gerek kalmayacakti.

* Harun (A.S) nerede öldü ? : Hor dağında ( sayılar . 20-28) – Mosereya’da ( Tesniye :10-6)

Harun Mosereya’daki Hor Dagi’da öldü.Yani bir insan Agri daginda öldüyse,baska biri bu kisinin Agri sehrinde öldügünü söylerse bu yanlislik ve celiski degildir.Her iki bilgide dogrudur.Biri daha ayrintisina girmis o bölgede bulunan Agri Dagi’ni da belirtmistir.

* Yehoyakin kaç yaşında kral oldu ? : 18 yaşında (II.Krallar : 24-8) – Sekiz (II.Tarihler : 36-9)

Kendiniz okuyun o bölümleri ve heriki bölümde de 18 yasinda kral oldugunu yazan yerleri okuyunca bakalim ne düsüneceksiniz,bizimle paylasin.:))

* Ahazya kaç yaşında kral oldu ? : Yirmi iki ( II.Krallar : 8-26 ) – Kırkiki ( II.Tarihler: 22-7)

Ayy cok sasirdim!! Sahi mi?:)) Siz yine de oraya bir göz atin.Ögrendiginizi de bizimle paylasin.Eger gözlük ihtiyaciniz var ise yardimci olabiliriz.:))

* Sauln kızı Mikal çocuk doğurdu mu ? : Çocuğu olmadı (I. Samuel : 6-23) – Beş çocuğu oldu ( I. Sauel : 21-8)

a) Bölümleri yanlis vermissiniz.
b.)Isimleri yanlis vermissiniz
c.)OKUMUYORSUNUZ
d.) Iste dogrulari:

Saul’un kızı Mikal’ın ölene dek çocuğu olmadı. 2.Samuel 6,23

O’nun yerine,Aya kızı Rispa’nın Saul’dan doğurduğu Armoni ve Mefiboşet adındaki iki oğlunu ve Saul kızı Merav’ın Meholalı Barzillay oğlu Adriel’den doğurduğu beş oğlunu aldı.2.Samuel 21,8

Saul’un iki kizi vardi biri Mikal digeri ise Merav.Bunlarin bile farkina varamayan insanlarla neyi tartisacaksin,samimiliklerine neden güveneceksin.Zamanimizi caldiginiz icin size tesekkür ederim.Diger sorularinizi kendiniz arastirin zahmet olmazsa..

Esenlikle,

TANRISEVGIDIR.png

Müslümanım demekle ne kadar islam felsefesini yaşamaya yeterli değilse, müslüman değilim diye not düşmekle de islami çizgiden farklı düşünmeye yardımcı olmuyor. Maalesef ki, islami bir çevrede büyümüş, yetişmiş, o kültürle bezenmiş birinin, yön değiştirip başka bir dine ya da inanca geçmesi çok kolay olmuyor.Kişiler ne kadar ben müslüman değilim, paganım, panteistim,deistim vs vs deseler de, ben zaman zaman çoğunda islami terbiye ile yetiştirilmenin verdiği tutukluğu hissedebiliyorum.