Re: Vakit, doğalgaz zehirlenmesinden ölen gençleri MALZEME YAPTI

#29543
Anonim
Pasif

Bu çirkin yorumlar keşke sadece Vakit Gazetesi ile sınırlı kalsaydı. O zaman bir şeyleri sineye çekebilirdik.

Ama bu ülkenin başbakanının, Ankara belediye başkanının, ölenlerin ailelerine yazılı yada sözlü olarak başsağlığı dilememesi beni daha da kederlendirdi.

Devlet erkanı ölen gençlerin ailelerine neden baş sağlığı dilemediler? Yoksa bu gençler yılbaşını kutladıkları için bu ülkenin vatandaşı olarak sayılmıyorlar mıydı?

İşte tüm bu olayları yaşadıktan sonra da bana gelip de kimse bu ülkenin laik bir ülke olduğunun masalını anlatmasın. Keşke laik olabilseydik; ama malesef ki değiliz. Devlet yönetiminin bu şekilde çifte standart uygulaması, bu ülkenin laik olmadığını gösterir.

Ayrıca haberde, Gazze’de yaşanılanlar varken, yılbaşının kutlanmasından dolayı gençlerin tepki çektiğini yazmışlar. Bu bir yalandır! Bu adamlar yılbaşı kutlanmasına HER ZAMAN karşı çıkmışlardır. Çünkü onlara göre yılbaşının kutlanması Hristiyan geleneğidir. İsa’nın doğuşunun 31 Aralık’ta olmadığını defalarca söylemiş olsak da bir türlü bu gerçeği biz bu adamlara anlatamadık ve onlar hala İsa’nın 31 Aralık akşamı doğduğuna inanırlar ki bu da olayın ayrı bir cehaleti ve trajı komik yanıdır.

Ağır yazmışsam içtenlikle özür dilerim; ama bu yaşanılanları görünce sinirlerim ciddi bir şekilde bozuluyor.

Ölenler Müslümandı. Ama onlar benim insan kardeşimdi. Devlet onlara sahip çıkmayabilir ama bu ülkenin bir ferdi olarak ben onlara sahip çıkacam. Ölen insanların aileleri için dua ettim ve etmeye de devam edecem. Rab ölenlerin yakınlarına dayanma gücü versin.

Ölenlerin yakınları şu anda gerçekten çok zor durumdalar. Hem ayrılık acısı yaşıyorlar hem de atılan iftiraların derin üzüntüsünü yaşıyorlar (hepimiz haberlerde izlemişisizdir, yaka bağrı açık kendini bilmez bir adamın gençleri yarı çıplak olarak suçladığını). Ölenlerin yakınlarının dualarımıza gerçekten ihtiyacı var.