Re: Uyuşturucu Kullanmak

#30385
Anonim
Pasif

Lamartine, Aldous Huxley gibi yazarlar uyuşturucuları hem kullandı, hem övdü. Dünyaca tanınan Beatles şarkıcı grubu, “Happiness is Warn Gun” şarkısını tanıttı. Anlamı: Mutluluk Sıcak Bir Silahtır ! Buna gerek olan nedir ? Damara sokulan eroin şırıngası. Sağlıksız bir çağda çalkalandığımızı göremeyen olaylara eğilsin: Ailelerde çökkünlük, çevrede miskinlik ve derinlere inen bataklık !

Varoluşculuk felsefesi, ” yaşam sağduyu dışı deneyimdir, ölüm ise bu şahikanın son sayfasıdır ” demiş. Böylece sayısız genç ” Aklın intiharı ” sayılan uyuşturucuya sarılmış. Uyuşturucuların gizemli görmeler, bilgelik ve yaratıcılık yeteneği verebileceği sürülmekte. Gülünç mü gülünç ! Beynin sahip olmadığı özellikleri verebilecek güç nerede ? Beynin yozlaştırıcıları, onu dinçleştirmez; yıkıcılık, yapıcılık getirmez.

Şimdiki çağın görünümü, günümüzden 2.000 yıl önce Tanrı’nın hiç değişmeyen sözünde şöyle belirtilir: Bunun yerine, tutkuları uyarınca bir sürü öğretmen yığacaklar. Bunlar insanların kulağını okşarcasına konuşacak… Ölçüsüz işe verilen, böbürlenen, Tanrı’yı sevecek yerde zevki eğlenceyi seven… ” ( 2. Timoteos 4:3; 3:4 )

Bir yandan çürük felsefeler, genç kuşağa yapay bir cennet vaat ederek uyuşturuculuğu körüklemekte; öte yandan gençliğin canı, ruhu, öz varlığı pahasına beyaz zehir bezirganları gününü gün etmekte. Bunalıma karşı gerekli desteği kim verebilir ? Ana babaya öz değeri her şeyden üstün gelen genç kızı ve erkeği kim kurtarabilir ?

Sevgiden yoksun kalarak, eroin şırıngasından medet uman insan kardeşi ölüm dünyasından gerçek yaşam aşamasına kim yükseltebilir ? Adı İsa Mesih olan kurtarıcı herkese sesleniyor; yaşam, hem de bol yaşam kaynağı olarak konuşuyor.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun