Front Page Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir Re: Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir

#29480
klaus
Anahtar yönetici


iman ettim

Gerçekten de burç arkadaşıma katılıyorum.3 yıl önce, bende ilk iman ettiğim günler çok zorlanmışdım. Kendi kendime Isa Mesih’e ve 2 ay sonra yüreğime hitap eden bir kilise buldum. Ama ilk iman ettiğim günler, kiliseye gitmediğim zamanlar çok zor geçti. Böyle sorularıma cevap verecek kimse veya bilgisayarım yoktu.

kendi kendime diyordum ki ” acaba müslümanlıkdan çıkarsam ağzım burnum çarpılır mı? :)) ne olurdu? :)) veya İsa’ nın hayatıma girdiğini nasıl anlayacakdım?

Tamam küçük incilimin arka sayfasında ki iman duasını ettim ama şimdi hristiyan mı oldum? Kiliseye düzenli devam etmeye başladığım sıralar ilk 1 ay boyunca bana anlatılan üçlü birlik olayını anlayamıyordum. Diyordum ki ‘acaba İsa’ya mı dua etsem, Baba Tanrı’ya mı?’ Müslümanlıkdan gelen alışkanlıklar ve önyargılar da cabası. Onun için bende Burç kardeşime katılıyorum. çünkü şu an Müslümanların arasında gizli imanlı o kadar çok ki!

İlyas’ın bir duası beni çok etkiler. Hani putperest İzabel’ in sahte peygamberlerini öldürüp dağa kaçıyor. Hani odunları ıslatıp, Rab’den gelen ateş ile alev alev yakdıktan sonra, onun için ölüm emri çıkıyor. Dağa kaçıp tanrıya diyor ‘ Tanrım çok yalnızım, kimsem yok vs vs’ epeyce mızmızlanıyor. ama Rab diyor ki: ‘Yalnız değilsin, o şehirde yaşayan daha 7000 imanlı var”.

Kusura bakmayın kardeşler ayeti tam yazamamış olabilirim ama siz benden daha iyi bilirsiniz nasıl olsa. İşte bence bizim tahminimizden çok daha fazla gizli imanlı olanlar var (müslümanlar içinde) ve bu siteyi dikkatlice okuyup takip edenler var. Rabbimiz onları Oğlu İsa’ya çeksin diye dua ediyorum.
çünkü İsa der ki ‘bir kişiyi Babam bana çekmedikçe, o kişi bana gelemez’.
Rabbimiz bütün insanları kurtarsın diyorum.amin.

Rab sizi bereketlesin kardeşlerim.
Hoşçakalın, Rab’de kalın.