#28742
Anonim
Pasif

( J. H. OSTEEN )


Yalanla dolu düşünceler şeytan için bir kale oluşturur. Şeytandan kaynaklanan düşünceler sizi tutsak kılan kuvvetli bir zincir olarak işlev görebilirler.

Evden uzak bir kentte birkaç toplantı yapıyordum. Bir gün, toplantı bittikten sonra 20 yaşlarında genç bir adam elimi sıkmak yanıma geldi. Adamın elini tutar tuıtmaz, Kutsal Ruh onun eşcinsel bir ruhun saldırısı altında olduğunu gösterdi. Bu kötü ruh ona ” sen normal değilsin ” düşüncesini kabul ettirmeye çalışıyordu.

Ona şöyle dedim: ” Genç adam, senin peşinde bir eşcinsellik ruhu var. ” Onun işkenceyle dolu gözlerine bakıp sözlerime devam ettim: ” Sen eşcinsel değilsin, gayet normalsin . Bu düşünce şeytandan geliyor. Bu düşünceyi sana kabul ettirmek ve ona göre hareket etmeni sağlamak için seni ikna etmeye çalışıyor. tanrı seni normal yarattı. “ Bu sözlerden sonra şeytanı azarladık ve düşünceyi kovduk. Genç adam özgür oldu! Onun gözlerindeki elemin yok oluşunu ve yerine sevinçli bir ifadenin gelişini asla unutamam !

Genç adam düşmandan gelen bir düşünceyi kabul etmişti !

Bu düşünce onda bir kale oluşturmuştu.

Düşünce zamanla zihninde dallanıp budaklanmıştı.

Genç adam düşüncesinde yuvalanan bu SAFSATALARIN esiri olmuştu.

Adam kendisinin anormal olduğunu kabul etseydi, ömür boyu çekeceği acıları hayal edebiliyordu.

Bu hayeller de onda korkular doğuruyordu.

Oysa sevgi dolu Babamız bir kurtuluş yolu gösterdi. Haleluya !

Rab şöyle demiştir: ” Çünkü savaşımızın silahları insansal silahlar değil, kaleleri yıkan Tanrısal güce sahip silahlardır.Safsataları, Tanrı bilgisine karşı diklenen her engeli yıkıyor, her düşünceyi tutsak edip Mesih’e bağımlı kılıyoruz. ” ( 2. Ko. 10: 4-5 )

YIKIN O KALELERİ !
ATIN O DÜŞÜNCELERİ DIŞARI ! ( J. H. OSTEEN )