#31117
Anonim
Pasif

ŞEYTANI KORKUTMAK

Korkuya kapılmak şeytanın eline düşmenin bir yoludur. İblis, bize gerçek anlamda veremeyeceği için elinden geldiğince korkutmaya çalışır; iyi bir aldatma ustasıdır. Balam, en sonunda gerçeği söylemek zorunda kaldı.Tanrı’nın halkına lanetin işlemeyeceğini gösterdi. Bizim lanete karşı bağışıklığımız vardır. Biz de İsrail halkı gibi kurtarıldık. Tanrı’nın halkı için o zaman geçerli olan gerçek, bugün de geçerlidir. Korkudan öyle görkemli bir şekilde özgürüz ki !

Korku, Golyat’ın kaba saba bağırışlarını, iman ise krallar Kralının sesini işitir. Haleluya ! ” Aslan kükrer de kim korkmaz ? Rab Yahve söyler de kim peygamberlik etmez ? ” Yahuda aslanı kükremiştir ! ( Amos 3:8 )

” Yakup’a karşı yapılan büyücülük tutmaz; İsarail’e karşı yapılan falcılık etkili olmaz. Şimdi Yakup ve İsrail için: ‘ Bakın, Tanrı neler yaptı ! ‘ denecek. ” ( Say. 23:23 ) Büyücülerin bie lanet etmeye ve üzerimize cinler salmaya yönelik girişimleri, Tanrı’nın ateşten duvarına ve savaşcı meleklerine çarparak geri dönmüştür. ” Rab’bin meleği O’ndan korkanların çevresine ordugah kurar, kurtarır onları. ” ( Mez. 34:7 )

Korkan kişi, – ister beğensin ister beğenmesin – şeytanın müttefiğidir. Korku, bulaşıcı bir hastalıktır.İnanlılar arasında hızla yayılabilir. Tanrı, Eriha duvarlarının çevresinde yürüyen İsrail halkının konuşmasını yasaklamıştı. Bunun nedeninin, kendi aralarında korku ve kuşku yaymalarını engellemek olduğuna emin olabiliriz ( Yeşu 6:10 ) İblis, korku duyan kişiden korkmaz. Çünkü o kişinin zararsız olduğunu bilir.Ancak biz, korkusuz davrandığımız zaman şeytan titremeye başlar.

Balak’ın İsrail’le karşılaşmasından yüzlerce yıl sonra Nehemya, korkusuzca Kudüs’ü inşa ediyordu. Bazı kişiler, Nehemya’ya düşmanların tehditinden saklanmasını söylediler. O da şöyle yanıt verdi: ” Ona, ‘ Ben kaçacak adam değilim ‘ dedim, ‘ Benim gibi biri canını kurtarmak için tapınağa sığınır mı ? Gelmeyeceğim ‘ ” ( Neh. 6:11 ). Tanrı’nın halkı, egemenliğin kanla satın alınmış oğulları ve kızları, tehditlere ve santajlara teslim mi olacak ? Tanrı halkına ” korkaklık ruhu değil, güç, sevgi ve özdenetim ruhu vermiştir” ( 2. Ti. 1:7 ). Böyle bir halk , korkup kaçacak mı ? Asla !

Dünyayı kazansan neye yarar ?
Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur. tanri sevgidir