#30520
Anonim
Pasif

Kazanan tarafta yer aldığınıza emin misiniz ? O halde korku sizi rahatsız etmeyecektir. Bir imanlının ezilmesi mümkün değildir. İmanlı yenilmezdir, çünkü yanında yenilmez olan Tanrı’nın kendisi durmaktadır. ” Tanrı bizden yana ise, kim bize karşı olabilir ? ” ( Rom. 8:31 )

Korkunun kökü cehennemdir. Şeytanın bütün cinlere dağıttığı standart silem korkudur. Cinler korkunun anlamını bilirler. Korkunun felç eden gücünün farkındadırlar. Çünkü kendileri de korkuyla doludurlar. Şeytanın zehiri korkudur. Bizi korkuyla hasta etmek için bu zehiri akıtmak ister. İblis bizim için korkularla dolu bir gelecek yaratma peşindedir. Ama bu korkular gerçek değil, hayaldir. Sadec uçup giden buhur gibidir. Korkular, onları kabul ettiğimiz zaman etkili olur. Gelin, bu hayalleri def edelim.

Baştan atılması gereken ilk şey, korkudur. Şeytan müjdeciliğe korkuyla köstek olmaya çalışacaktır. Korkuyu yenmek, düşmanın başlıca saldırısını geri püskürtmek demektir. ” Sana karşı yapılan hiçbir silah işe yaramayacak.” ( Yşa. 54:17 ) Bizim kendi silahımız var: Tanrı’nın Söz’ü olan Ruh’un kılıcı ( Ef. 6:17 ). Söz’ü öğrenin; iblisin size zarar vermeyeceğini göreceksiniz. ( R. BONNKE )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? jesus… :papatya: :papatya: :papatya: