#30326
Anonim
Pasif

Ruhsal savaşta, savaş alanı aklınızdır. Düşmanın saldırılarını hayata geçirdiği yer orasıdır. İblis, birinin kilise toplantısına katılıp da aklını öğretilenlere odaklayamazsa, orada bulunmakla hiçbir şey kazanamayacağını oldukça iyi bilir. İblis, kişinin eğer aklını disiplin edemezse ve onu yaptığı şeye odaklayamazsa, üzerinde çalıştığı projeyi tamamlayabilmek için o kişiyi disiplin altında tutamayacağını bilir.

Düşmanla mücadele etmenin yollarından biri, çoğu kiliseden edinebileceğiniz kasetlerden istifade etmektir. Eğer toplantı sırasında söylenenlere dikkat edip aklınızı toparlayamıyorsanız, her hafta vaazın kasetini alın ve söylenenleri anlamak için kaç kez dinlemeniz gerekiyorsa dinleyin.

İblis sizin pes etmeyeceğinizi gördüğünde kendisi pes edecektir.

Unutmayın, şeytan zihinsel sorununuzun olduğunu – sizde ters giden bir şeylerin olduğunu – düşünmenizi istiyor. Ama gerçek şu ki aklınızı disiplin etmeye ihtiyacınız var. Bugünden itibaren yaptığınız şeye odaklanın. Eski alışkanlıkları terk edip yeni alışkanlıklar kazanmak daima zaman alır. Ama inanın buna değer.. ( J. MEYER )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan ne yararı olur ? hac5