#30162
Anonim
Pasif

Kutsal Kitap’taki tasvirler arasında ” ışık meleği ” ( 2. Ko. 11:14 ) ifadesi de yer almaktadır. ” Işık meleği ” tasviri, şeytanın kendini sub species boni ( İyi görünümünde ) gösterme gibi kurnazca bir yeteneğinin olduğunu belirtir. Şeytan kurnazdır. Aldatıcıdır. Bahçedeki yılan ” hilekar ” ( Tekvin 3:1 ) olarak tanımlanmaktadır. Şeytan, aptal biri gibi çıkmaz karşımıza. Aldatıcı bir taklittir o. Ustaca konuşur. Görünüşü muhteşemdir. Karanlığın prensi, nurdan bir pelerin giymektedir.

İkinci olarak şeytan, yutacak birini arayarak kükreyen bir aslan gibi karşımıza çıkmaktadır ( 1. Pe. 5:8 ). Dikkat ederseniz Mesih için kullanılan aslan ifadesi, Mesih karşıtı olan şeytan tarafından da kullanılmaktadır. Karşıt aslan yok eder. Yahuda Aslanı ise kurtarır.

Her ne kadar şeytanın ki kötü bir güç olsa da her iki aslan benzetmesinde de güç sembolünü görmekteyiz. Şeytanın gücü Mesih’inkiyle karşılaştırılamaz bile, ancak bizden çok daha güçlü olduğu kesindir. Mesih kadar güçlü değil ancak bizden daha güçlüdür.

Şeytan bizleri kandırırken sıkça kullandığı iki yol vardır. Ya onun gücünü hafife almamızı sağlamak ister, ya da onu gözümüzde büyütmemizi sağlamayı arzular. Her iki şekilde de bizi kandırır ve tuzağa düşürebilir. ( RC SPROUL )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan neye yarar ? hac5 :elsalla: :elsalla: :elsalla: