#29992
Anonim
Pasif

Düşmanın bir kişiyi güceniklik durumda tutmasının bir yolu da gücenikliği gizlemek, gururla örtmektir. Gurur, sizi içinde bulunduğunuz gerçek durumu kabul etmekten alıkoyacaktır.
…….

Gurur, sizi gerçekle uğraşmaktan uzak tutacaktır. Vizyonunuzu çarpıtır. Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğünüz zaman, asla değişmezsiniz. Gurur, yüreğinizi sertleştirir ve anlayışınızın gözlerini karartır. Siz özgür kılacak olan yüreğinizin değişmesinden, yani tövbeden sizi uzak tutar ( 2. Timoteos 2:24-26 ).

Ayrıca gurur, kendinizi bir kurban olarak değerlendirmenize neden olur. Tutumunuz, ” Bana yalnış yapıldı ve hakkımda yalnış bir yargıda bulunuldu; bu nedenle, böyle davranmaya hakkım var. ” Masum olduğunuza ve haksız bir suçlamayla karşı karşıya kaldığınıza inandığınız için bağışlanmayı kabul etmek yerine, elinizin tersiyle itiyorsunuz. Yüreğinizin gerçek durumu sizden gizli olmasına karşın,Tanrı’ya gizli değildir. Sırf size yalnış yapılmasından ötürü, gücenikliğe tutunma konusunda size izin verilmiş değil. İki yalnış bir doğru yapmaz. ( BEVERE )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

Şeytanın yemlerine kanmayalım.

tanri sevgidir hisusa