#29625
Anonim
Pasif

Sizinle 1980 basımı, Mr. SMITH’in ” Şeytandan Kaçışım ” adlı kitaptan bir bölümü paylaşmak istiyorum:

” Denver’e yaklaşırken birdenbire içimden, arabayı durdurup dua etmek arzusu geldi. Ruth’la birlikte kendimizi ve yapacağomız işleri yeniden tanrı’ya teslim ettik.

O’nun hizmetinde olduğumuz için , bizi özel bir şekilde korumasını diledik. Daha sonra İsa’nın güçlü adına, şeytanı ve onun ruhlar alemindeki ortaklarını arabamızdan ve traylörümüzden uzak durmaya çağırdım. İsa adına, düşmanımız şeytanın girişimlerinden korunmuş bir şekilde Denver’e girmek istiyordum.

Aradığımız kilise binasının önüne yeni park etmiştik ki arkadan güm diye bir ses duydum. Aynı anda arkamıza bakan Ruth’la ben ” Cadıarabası ” nın öne dpğru eğildiğini gördük. Traylörü arabaya bağlayan dingil kopmuştu. Hemen ellerimizi açarak Tanrı’ya hamdetmeye başladık. Olay, biraz önce geçtiğimiz dağ yollarında başımıza gelseydi, kesinlikle arabamız devrilecekti.

………..

Oradaki dinleyicilere, bir zamanlar bir büyücü olduğumu ve bu yüzden konuştuklarımı çok iyi bildiğimi söyledim. Konuştukça ve geçmişimin zehirlerini döktükçe, içimde bir rahatlama duyuyor, ruhumun temizliğini hissediyordum. Oradakilere nasıl şeytanın tuzağına düştüğümü, karanlık güçlerin beni içine sürüklediği korku ve köleliği anlattım. Yakamı şeytanın elinden kurtarmak için yaptığım mücadeleleri açıkladım. Sonunda Tanrı’nın gücünün hayatımı nasıl değiştirdiğini ve bu değişikliğin ancak ben kendimi tam bir teslimiyetle O’nun ellerine bıraktığım zaman gerçekleştiğini anlattım.

O gece, artık Tanrı’nın beni çağırdığı görevi anladım. Bu, Tanrı’nın planı idi. Beni dinleyen herkese Tanrı safında olmaktan şeytan safında olmanın arasındaki farkı anlatmalıydım. Bu, benim bütün dünyaya iletmek istediğim müjdeydi.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” ( Luka 2:14 ) isasiyahbeyaz isamesihyasiyor