#28901
Anonim
Pasif

Şeytan size asla iyileşemeyeceğinizi söylediği zaman sevinçle bağırın: O’nun yaralarıyla şifa buldum. ( Yşa. 53:5 )

Düşman size, “Tanrı senin günahlarını bağışlamayacak ” veya ” Yakalandığın hastalıktan seni kurtarmayacak ” dediği zaman , bu düşünceleri Tanrı’nın şu özgür kılan değerli düşüncelerinden birisiyle değiştirin:

RAB’be övgüler sun, ey gönlüm ! O’nun kutsal adına övgüler sun, ey bütün varlığım ! RAB’be övgüler sun, ey canım ! İyiyliklerinin hiçbirini unutma ! ( Mez. 103:1-2 )

Yoksulların duasına kulak verecek, yalvarışlarını asla hor görmeyecek ( Mez. 102:17 ).

Şeytan zihnimize ” sen eşcinselsin “ düşüncesini yerleştirmeye çalıştığüı zaman , paniğe kapılmayın. O düşünceyi Tanrı’nın sözüyle değiştirin ve şöyle deyin: ” Şeytan İncil şöyle diyor: ” Bir kimse Mesih’te ise yeni bir kişidir. Eski şeyler geçmiş, her şey yeni olmuştur.” Ben yeni bir kişiyim. Galiplerden de üstünüm ! İçimde olan ( yani İsa ) dünyada olandan üstündür. Ey yalancı ruh, seni azarlıyorum !İsa Mesih’in adında seni ve senin düşüncelerini zihnimden kovuyorum ! İsa adında çık ! “

Bunun üzerine şeytan zihnimizden çekilecek, o düşünceler de sizden uzaklaşacaktır. Korkudan özgür olacaksınız ! Yüzünüz gülecek ve Mesih için yerinizde sımsıkı duracaksınız.

Göksel Babanız, Eyüp hakkında söylediği şu sözleri sizin için de söyleyecektir: Kulum Eyüp’e bakıp da düşündün mü ? Dünyada onun gibisi yoktur.Kusursuz, doğru bir adamdır. Tanrı’dan korkar, kötülükten kaçınır. ( J. H. O. )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.:bayraksalla: