#28832
Anonim
Pasif

Kişilerin her zaman böyle yaptığına tanık oldum. Bir düşünceyi işitiyorlar ve o düşüncenin kendilerinde korku yaratmasına izin veriyorlar. Daha sonra, şeytanın zihinlerine fısıldadığı şeyleri kendi dudaklarıyla söylemeye başlıyorlar. Bu düşünceler zamanla dillerinden şu sözlerle dökülüyor:

” Ben hiçbir işe yaramam ! “
” Ben normal değilim ! “
” Ben henüz kurtulmadım ! Cennete asla giremeyeceğim ! Sonsuza dek kayboldum ! “
” Çocuklarım hiç kurtulmayacak ! “
” Bir kaza geçireceğim ! “
” Başıma kötü bir şey gelecek ! “
” Kimse beni önemsemiyor. Eşim artık beni sevmiyor ! “

Düşmandan gelen düşünce her neyse, kişi de onu söylemeye başlıyor. Bu da o düşünceyi kabul etmiş olduğunu kanıtlıyor. Yalancı düşünceler ve korkular ” bende kanser vardır ” demenize neden oluyor. Ya da ” Beyin tümörüm var ” diyorsunuz ve ” hiç iyileşmiyeceğim “ diye ekliyorsunuz: ” Ölsem benim için daha iyi ! Kötü bir şeyi düşünmek, onu yapmakla aynı şeydir; onun için kendimi düşünmekte olduğum günaha teslim edersem ne fark eder ki ! “

Kutsal Kitap, düşman için şöyle diyor: ” Onun düzenlerini bilmez değiliz.” ( 2. Ko. 2:11 )

Rab’bin düşüncelerin ve vaatlerini kabul ederek, onları yüksek sesle ve imanla tekrarlarsanız, yüreğinize esenlik geldiğini göreceksiniz.

Kutsal Kitap’ı alıp ona bakınız. Tanrı’nın düşüncelerini göreceksiniz..

Şeytanın aklınıza sokmaya çalıştığı düşünceleri kabul etmeyin. Bunları söküp atarak Tanrı’nın düşüncelerine yer verin.

Şeytanın yalancı ve hatta yalanların babası olduğunu unutmayın.

Şeytan gerçeği söylemez.

Şeytanın söylediklerinin tersini kabul ederseniz, o zaman gerçeği bilmiş olacaksınız.

Biz bu gerçeği evimizde şöyle uyguluyoruz : Şeytan bize yaklaştığında veya korkutarak egemen olmaya çalıştığında, şöyle diyoruz: Rab sana, bunun için teşekkür ediyorum. Çünkü şimdi gerçeği görüyorum. Çünkü gerçek şeytanın söylediklerinin tersidir. ” Bu sözlerle birlikte, şeytanın yalanla dolu düşüncelerini bir ayetle değiştiriyoruz.

Şeytan size kurtuluşa kavuşmadığınızı söylemeye kalkıştığı zaman, bu düşünceyi şu ayetle değiştirin: ” Kendisini kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi.” ( Yu. 1:12 ).

Bu gerçekleri cesaretle dile getirdiğiniz takdirde, yalanlar sizden uzaklaşacaktır.

Şeytan size, genç yaşta ölüp ailenizi çaresizlik içinde bırakacağını söylediği zaman , Davut’un 91. Mezmur’daki sözlerini haykırın : ” Uzun ömürle beni doyuracak ve kurtarışını bana gösterecek. ”