#30049
Anonim
Pasif

Sayın mucizehal; burada, ereğim gereksiz bir tartışma yaratmak değil ki, siz sanırım bazı tv. yayılarındaki, islama bile uygun olmayan dizilerin fazla etkisinde kalmışsınız. Sayın suna gerekli açıklamayı size iletmiş.

Peki bu yazıyı niçin yazıyorum ? Şöyle bir sözünüz var: ” …inşallah bir şehidimiz gelip rüyana girer.” ( “İnşaallah” olması gerekir ki, sözcüklerin anlamı değişiyor. )Burada gözüken bir beddua etme konumudur. İkincisi, saygı diyorsunuz. Tümceleriniz, emri vakii !Örnek: ” sen de saygılı ol bilmediğin şeyler üzerine konuşma ” Bu mudur saygı ? Yaşınızın olgunsuzluğuna veriyorum ( Beyinsel yaş olarak ifade ediyorum ki, şahsen dünyasal yaşınız da küçük sanırım. ) Yazacağınız yanıtta bir yalnış görür de; yanıt vermesem sevinebilirsiniz. Zira; kimseyi ikna etne gibi bir lüksüm yok !

İnsan her şeyi bilemez. Ben sizin de her şeyi bildiğinizi sanmıyorum. Şu sözü ( Benim gibi ), benliğinize koymanızı öneririm: ” Bildiğim bir şey varsa, o da hiçbir şey bilmediğimdir. ” Rab, yüreğinizde olsun.

Not: “Çanakkale Savaşı”, Kurtuluş Savaşı’nın bir parçası değildir. Orada Türk olan bir çok inançtan kişi, toprağını korumak için kendini feda etti. Peki usunuza şöyle bir soru gelmiyor mu ? “Çanakkale’de birçok Türk öldü. Niye elleriyle İstanbul’u, daha sonra, İngilizlere savaşmadan, direnmeden yönetim teslim etti ? “

Rabbin sevgisinin ışığında kalınız.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Çünkü görünen her şey ışıktır. Bunun için şöyle deniliyor: ” Uyan, ey uyuyan ! Ölümden diril ! Mesih sana ışık saçacak. ” ( Ef. 5:14 ) hisusa :elsalla: :elsalla: :elsalla: