Re: Şehit Anaları Yalan Mı Söylüyor?

#30065
Anonim
Pasif
hiva;8301 wrote:
hayirolmaz
pekii kahramanlar öteki dünyada nasıl mukafatlandırılacaklar(yada oyle bi sey yok)yanii gerçekten aklım almıor..sızı gercesadece isa uğruna şehit olmanın bu dünyadakı karsılıgı ne..ozaman sızde cıhattan sozedıorsunuz sozumona cıhat yok..yoksa baska turlu nasıl sehıt olunacak sızın ınancınızda..kten saygıya,akılcılığa davet edıorum bizler uğruna olmus ınsanlar ıcın onların hakkı olan sehıtlık mertebesını uygun gormuorsanız, o sereflı ınsanları sadece kahraman olarak goruorsanız o sızın sorununuz sızın vıcdanınız..kusura bakmayın ama kımse kahraman olmak ıcın canını vermez..olumu goze almak yurek ,en onemlısı ıman ıster.bu ıman sayesınde o sınır boylarında korkusuzca beklenır ölüm..kahramanlık..ne komik, ne sığ kalıyor onların göze aldıkları karsısında..onlar sizin olmasa da bizim şehitlerimiz..ama ne yazık kı hepımız ıcın olduler sızler ıcınde..ve sayın çölgeçen görüorumkı herkesı yanlıs anlama çabanız devam edıor lutfen biraz hosgöru gereksız alınganlıkları bırakın bence..

Sayın Hiva,
Ben şehitlik kavramından söz ederken daha önce de belirttiğim gibi hristiyan inancına göre düşüncelerimi açıkladım. Bunu da ‘ÇAĞRI’ isimli bir üyemizin sorusuna yanıt olarak yazdım?

Hristiyan inancına göre, bir asker vatanı uğruna ölürse ya da öldürülürse şehit sayılmaz. Ama inancı uğruna öldürülenler, İsa Mesih’e iman ettiği için öldürülen insanlar, hristiyan inancına göre şehitlik mertebesine yükselirler. Bunu, Tanrı’nın gerçek ve diri Sözü olan Kutsal Kitap’ta görüyoruz.

Hem İsa Mesih uğruna şehit olmanın cihatla ne alakası var?? Malatya katliamında korkunç bir şekilde işkence edilerek öldürülen üç hristiyan ne için öldürüldüler? Tabii ki İsa Mesih’e iman ettikleri için. İncil bizlere, ‘gidin, Mesih uğruna adam öldürün, cihad yapın’ diye öğretmiyor ki! Siz hangi cihattan söz ediyorsunuz? :aklikarisik::aklikarisik::aklikarisik:

Sevgiler
Suna