#28093
Anonim
Pasif

Tanrı’nın esenliği bize eşmerkezli dairelere benzer bir şekilde ulaşır. Esenlik önce içimize yerleşir, daha sonra da bizden öteye, diğerlerine ulaşır.

Yüreklerimizdeki Esenlik

Tanrı’nın esenliğini ilk olarak yüreklerimizde ve zihinlerimizde deneyimleriz. Duygularımız ve ruhumuz, etrafımızda dönüp duran kargaşa ve heyecandan uzak , sabit ve sakindir. Esenlik zihinlerimizi sakinleştirir ve odaklanmamızı sağlar. Endişe, olumsuz bir durum karşısında yapmamız gereken şeye odaklanmamıza engel olarak, bir sürü eylemlerin ve düşüncelerin içinde yuvarlanıp durmamıza neden olur. Yüreklerimiz ve zihinlerimiz sakinleştikçe, sorunlarımızın ne olduğuna dair, neyin yalnış olduğuna ve Tanrı’nın yalnış olan bu şeyi bizim aracılığımızla nasıl çözmeyi istediğine dair daha objjektif, mantıklı ve net bir anlayışa sahip olmak üzere Tanrı’nın bilgeliğine daha açık oluruz.

Esenlik Dolu Davranış

Esenliğin bulunduğu ikinci yer de, dışsal davranışımızdır. Tanrı’nın esenliğini hisseden kişi, elinde olmaksızın Tanrı’nın esenliğini yansıtan eylemler de bulunur. Kişinin içindekiler beden dili, hareket, ifade, dil ve diğerlerine karşı her tür davranış şeklinde ortaya çıkar.

Kendilerinde derin bir esenlik bulunan kişiler, karşılaştıkları kişilerin üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki bırakırlar. Diğerlerine, hatta aralarında çatışma olan insanlara ve gruplara bile esenlik getirmeye yardım ederler. Esenlik, ” yakalanır” ama öğretilemez, en derin duygusal seviyede bulaşıcı bir şeydir. ( M. YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.