#28474
Anonim
Pasif

TANRI’ NIN ESENLİĞİ BİZİ NASIL İYİLEŞTİRİR ?

Araştırmacılar, ” daralma” nın hem duygusal hem de fiziksel hastalıklarının en büyük nedeni olduğu sonucuna varmışlardır. Kan damarları daraldığında, tansiyon yükselir, kan akışı yavaşlar ve bu da bedenin tüm hücrelerine oksijen ve önemli besinlerin daha az gitmesine neden olur. Daralma daha da arttığında, içsel baskı seviyesi artar ve bu da, çeşitli organlarımızın daha çok çalışarak, tükenmesine neden olan stres hormonunun daha çok salgılanmasına neden olur. Daralma, yaralanmanın daha kolay gerçekleşebileceği ve hastalığın daha kolay bulaşabileceği bir çevre yaratır.

Duygusal olarak daralma, her şeyi elimizde sımsıkı tutmaya çalıştığımızda gerçekleşir ve kişinin duygularını kapatmak eğiliminde olmasına neden olur. Öfke, nefret, acılık ve derin duygusal acı içeride kilitli kalır. Bu duygulara sahip bir kişi antisosyal, diğerlerine karşın kızgın ve depresyonda olmaya eğilimlidir. Tüm bu şartlar Tanrı’nın bize getirmeye çalıştığı iyileşmeye karşı çalışır.

İman ise kişinin önünde” Tanrısal olanaklar ” açar, kişinin Tanrı’nın herşeyi yapabileceğine, herşey imkansız göründüğünde Tanrı’nın bir yol açabileceğine inanmasını sağlar.

Durum kötü görünse bile, ima kişinin, kendisini bekleyen parlak bir gelecek olduğunu ( bu gelecek, bu dünyada olmasa bile, cennette kesinlikle deneyimlenecek bir gelecektir ) söyleyen Tanrı’nın vaadine tutunmasını sağlar.

Kişi, Tanrı’nın yapabileceklerine ve arzularına duyduğu imana kendisini daha çok açtıkça, olumlu dışavurumlar, bazen göz yaşları , bazen gülümseme, bazen de kelimelerin dışavurumunu hissetmek üzere duygular serbest bırakıldıkça, bedeni, hatta en derindeki kasları ve yaşamsal organları bile daha çok rahatlar.

Fiziksel dokuların rahatlaması büyüme, iyileşme ve fonksiyonların gelişmesini sağlar. Daralmaya neden olmayan duygular, sevgi ve sevincin gerçek, saf, cömert dışavurumu da dahil olmak üzere insanlarla daha iyi bir iletişim ve bağ kurabilmeyi mümkün kılar. Bunların tümü tam bir iyileşmenin içeriğidir ve bu da gerçek ruhsallığın ürünüdür. ( Michael YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.