ANASAYFA Forum KURTULUŞ (SETERYOLOJİ) Yeniden Doğuş, Kurtuluş Ruhsal Yönden Aylak Aylak Dolaşan Kişiler Nasıl Doğar ? Re: Ruhsal Yönden Aylak Aylak Dolaşan Kişiler Nasıl Doğar ?

#30469
Anonim
Pasif

Tanrı’nın hizmetkarlarının öcünü alması doğru bir şeydir. Tanrı’nın hizmetkarlarının içlerini kendi başlarına almaları doğru bir şey değildir. Saul kendi başına öcünü alan biriydi. Onurlu bir adam olan Davut’u 14 yıl boyunca kovaladı ve aileleriyle birlikte kahinleri öldürdü.

Davut uyumakta olan Saul’ün yanı başında ayakta durduğunda, önemli bir denenmeyle karşı karşıya geldi. Davut’un hala soylu bir yüreği mi yoksa bir başka Saul’ün güvensizliğine mi sahip olduğunu ortaya çıkaracaktı. Tanrı’nın yüreğinin ardından giden biri olarak kalacak mıydı ? Başlangıçta olayları kendi elimize almamız, Tanrı’nın doğruluğunu beklememizden çok daha kolaydır.

Tanrı hizmetkarlarını söz dinleyip dinlemeyecekleriyle dener. Bizi bilerek ve planlayarak din ve toplumun standartlarının eylemlerimizi haklı çıkarıyormuş gibi görüneceği durumlara sokar. Başkalarının, özellikle bize en yakın olan kişilerin, kendimizi korumamız gerektiği yönünde bizi yüreklendirmelerine izin verir.Kendi öcümüzü almakla başkalarını koruyup soylu bir davranışta bulunacağımızı bile düşünebiliriz. Ama bu, Tanrı’nın istediği bir yöntem değildir. Dünyanın bilgeliğinin kullanıldığı yöntemdir. Dünyasal olup benliğe dayanır.

Benim üstümde yetki sahibi olan liderin gerçek yüzünü herkese göstermemi sağlayacak elime geçen fırsatı düşündüğümde, onun kötü yönlerini ortaya çıkarmazsam, başkalarını da incitebileceği düşüncesiyle mücadele ettiğimi hatırlıyorum.Ben, sadece gerçeği bildiriyorum. Bildirmezsem, bu durum nasıl son bulacak ? Onun gerçek yüzünü herkese göstermem için başkaları tarafından yüreklendirici sözler aldım.

Ancak bugün, Tanrı’nın o bilgiyi tek bir amaçla verdiğini biliyorum. O amaç, beni denemekti. Beni yok etmeye çalışan adam gibi mi olacaktım ? Yoksa Tanrı’nın yargısına veya tövbe ederse, Tanrı’nın merhametine mi yer verecektim ? ( J. B. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz :) :) :)