ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Mucizeler Rab’bin yaşamlarimizdaki mucizeleri Re: Rab’bin yaşamlarimizdaki mucizeleri

#31416
Anonim
Pasif

Bu hafta içinde Rab sadece ruhsal değil, günlük ihtiyaçlarımızı da nasıl karşıladığını gösterdi bana. Uzun zamandır altından kalkamadığım ödemelerimden dolayı çok sıkıntılıydım. Kredi limitim dolu olduğu için kredi çekme şansım da yoktu. E yapım gereği kimseden de borç isteyemem… Aklıma eniştem geldi ve benim için kredi çekmesini istedim. Müthiş fikirdi çok rahatlayacaktım. Eniştem kabul etti ve dua ettim. Rab başka yolum yok toparlanmam lazım yoksa batıyorum diye. Ama sonuç hüsrandı. Eniştemin kredisi de kendi kartının vukuatları yüzünden onaylanmadı. Kara kara düşünmeye başladım şimdi ben ne yapıcam diye. Tamam dedim Rab, başka bir şekilde çözeceksin bunu, biliyorum… Ertesi sabah telefonum çaldı, yetişemedim. Baktım numara İstanbul, boşver dedim attım telefonu bir kenara. Sonra aklım takıldı kim bu ya diye ve aradım. Karşımda x banka :) ”Aylin hanım, bankamızın kampanyası dahilide şu an kullanılabilir ….. YTL krediniz hazır. Evrak ve kefil istemiyoruz onaylarsanız pazartesi günü hesabınıza aktaracağız.” Şoktaydım çünkü tam bana lazım olan kadar kredi çıkmıştı, ihtiyacım olan kadar, ne eksik ne fazla :)
Evet Rab gökten indirmiyor parayı ama çocuklarına ihtiyacı olanı vermenin her türlü yolunu biliyor ve uyguluyor.
Kaygılanmayın

(Luk.12:22-31)
25«Bu nedenle size şunu söylüyorum: `Ne yiyip ne içeceğiz?’ diye canınız için, ya da `Ne giyeceğiz?’ diye bedeniniz için kaygılanmayın. Can yiyecekten, beden de giyecekten daha önemli değil mi? 26Gökte uçan kuşlara bakın! Ne eker, ne biçer, ne de ambarlarda yiyecek biriktirirler. Göksel Babanız yine de onları doyurur. Siz onlardan çok daha değerli değil misiniz? 27Hangi biriniz kaygılanmakla ömrünü bir anlık[ı] uzatabilir? 28Giyecek konusunda neden kaygılanıyorsunuz? Kır zambaklarının nasıl büyüdüğüne bakın! Ne çalışırlar, ne de iplik eğirirler. 29Ama size şunu söyleyeyim, tüm görkemine rağmen Süleyman bile bunlardan biri gibi giyinmiş değildi. 30Bugün var olup yarın ocağa atılacak olan kır otunu böyle giydiren Tanrı’nın sizi de giydireceği çok daha kesin değil mi, ey imanı kıt olanlar?
31«Öyleyse, `Ne yiyeceğiz?’ `Ne içeceğiz?’ ya da `Ne giyeceğiz?’ diyerek kaygılanmayın. 32Uluslar hep bu şeylerin peşinden giderler. Oysa göksel Babanız tüm bunları gereksindiğinizi bilir. 33Siz önce O’nun egemenliğinin ve O’ndaki doğruluğun ardından gidin, o zaman size tüm bunlar da verilecektir. 34O halde yarın için kaygılanmayın. Yarının kaygısı yarının olsun. Her günün derdi kendine yeter.