#30338
Anonim
Pasif

Sevgili Kardeşlerim,
Uzun bir zamandır siteye girme olanağım olmadı. Dolayısıyla da sizlerden uzun süre ayrı düştüm. Yeniden selam ve sevgiler, Rabbin esenliği ve barışı üzerinizde olsun!….
Rabbin sofrası başlığında açtığınız konu gerçekten çok önemli. Her ne kadar değişik uygulamalar ve değişik anlamlar yüklense de “Rabbin Sofrası” bizleri Yeşua Mesih’in çarmıhtaki işine tekrar ve tekrar baktırdığı için önemlidir.
Kardeşimiz Rabbin sofrasının simgesel anlamda neler içerdiğini açıklamış; yüreğine ve emeğine sağlık. Biraz da Ruhsal anlamına değinirse sevineceğiz…Çünkü, ekmeğin ve şarabın simgesel olduğu kadar ruhsal bir anlam taşıdığını biliyoruz.
Bazı kiliselerimizde imalı olmayanlarında bu sofraya katılım göstermesinde sakınca görülmüyor. Osa ki bu sofraya katılanlar Yeşua Mesihin bedenini ve kanıni fark etmiş, bu gerçeği öğrenmiş, bu sofradan beslenmenin önemini ve zorunluluğunu fark etmiş, kısaca Mesih’in çarmıhtaki işine iman etmiş, tövbe ve sevgiyle kendilerini sınayan kişilerin bu sofraya katılmaları beklenir.
Rabbin lütfu artan ölçüde sizlerle olsun!
Mehmet