#29649
Anonim
Pasif

” Sen kimsin ki, başkasının kulunu yargılıyorsun ? Kulu haklı çıkaran da haksız çıkaran da efendisidir. Çünkü Rab’bin onu haklı çıkarmaya gücü vardır. ” ( Rom. 14:4 )

” Sen neden kardeşini yargılıyorsun ? Ya sen, kardeşini neden küçümsüyorsun ? Tanrı’nın yargı kürsüsü önüne hepimiz çıkacağız. ” ( Rom. 14:10 )

– Tanrı; eleştirmemek, karşılaştırmamak ve birbirimiz yargılamamak konusunda defalarca uyarmıştır.
– Başka bir imanlının; imanla ve içten bir inançla yaptığı şeyi eleştirdiğimde; Tanrı’nın işine karışmış olurum.
– Ne zaman bir imanlıyı yargılarsam; o anda dört şey oluşur: Tanrı’yla paydaşlığımı kaybederim;kibirliliğimi ve güvensizliğimi gösteririm; Tanrı tarafından yargılanmayı hak ederim ve kilisenin paydaşlığını bozarım.
– Eleştirel ruhun bedeli, ağır bir kötülüktür.
– Şeytanın görevi; Tanrı’nın ailesini suçlamak, yakınmak ve eleştirmektir. Ben de; ne zaman aynısını yaparsam; şeytanın işini onun yerine getirmiş olurum.

” Önderlerinizin sözünü dinleyin, onlara bağlı kalın. Çünkü onlar canlarınız için hesap verecek kişiler olarak sizi kollarlar. Onların sözünü dinleyin ki, görevlerini inleyerek değil – bunun size yararı olmaz – sevinçle yapsınlar. ” ( İbr. 13:17 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” ( Luka 2:14 ) isasiyahbeyaz :kiliseye: