#29698
Anonim
Pasif

” Ne mutlu size, şimdi açlık çekenler ! Çünkü doyurulacaksınız. Ne mutlu size, şimdi ağlayanlar ! Çünkü güleceksiniz . ” (Luka 6:21 )

Dünyamızda yetersiz beslenme nedeniyle açlık çeken geniş insan topluluklarından söz edilmiyor. Tanrı; tersine insanların ruhsal ve fiziksel gereksinmelerinin giderilebilmesi için, kısıtlı bir yaşam tarzı süren Mesih’in öğrencilerinden söz ediyor. Bunlar; yemeğe aşırı düşkünlükleri yüzünden başka insanlara Rab’den söz etmeye fırsatları olmayan uyuşuk insanlar değil; Rab’bi başkalarına duyurabilmek ereğiyle basit ve ucuz yiyecekler yemeye istekli olan uyanık insalar. İnanlılar; Rab’be hizmet etmek için yaptıkları bütün kısıtlamaların karşılığını gelecekte bir gün alacaklardır.

Üzüntü ve ağlama, bir mutluluk değildir. Kurtulmamış insanların ağlaması, kendilerine herhangi bir yarar getirmez. İsa; burada, Kendisi uğrunda dökülen göz yaşlarından sçz ediyor. Kaybolmuş, yok olan insanlık için; yine inanlılar topluluğundaki bölünmeler ve zayıflıklar için, dökülen yaşlardan söz ediliyor. Rab İsa Mesih’e hizmet ederkençekilen acılardan söz ediyor. Göz yaşlarıyla ekenler, sevinçle biçeceklerdir !

Rabbimizin sevgisi sizinle olsun. rabbe hamdolsun