#29807
Anonim
Pasif

MEZMURLAR VE DUALARIMIZ

Yeni Ahit halkı olarak Mezmurlara Mesih merkezli bir bakış açısı ile yaklaşırız. Ve Mezmurları okurken hayatımızın yenilenmesini, dualarımızın güçlenmesi ararız. Nasıl dua edeceğimizi bilemediğimiz zamanlarda Mezmurlar bize Kutsal Kitap merkezli dua ve tapınma konusunda Tanrı’nın arzuladığı modele biraz daha yaklaşmamızı sağlar. Kutsal Kitap’ın her okunuşunda Kutsal Ruh yüreklerimizde çalışsın, okunan ayetler düşüncemizi yenilesin, yaşamımıza Mesihsel bir değişim getirsin; bizleri aydınlatsın diye dua ederiz.

Bu kitaptaki çalışma özellikle Mezmurlar Okunduktan sonra gerek sesli gerek içten yakarışlarla Tanrı’nın Mezmurlar aracılığı ile halkına olan seslenişine Tanrı halkının bir cevabı olsun diye yazılmıştır. Özellikle “[…]”işareti ile boş bırakılan yerler kişilerin serbest dualarını ekleyebilmeleri içindir.

Kutsal Yazılardaki bereket ve teselli, sevinç ve şifanın kilisenin duası aracılığı ile Tanrı halkının üzerinde olması; Tanrı’nın kilise üzerindeki koruma ve kurtarışına tanık olsun diye Tanrı halkının esenlik ve bereket dilediği bütün insanlık üzerinde olması dileklerimle…

rev. ilhan keskinöz