Re: Malatya Katliamı Perde Arkası

#29331
Anonim
Pasif

Zirve Yayınevi Cinayeti davasına devam

09 Haziran 2008 / 09:23

Alman uyruklu Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel’in boğazları kesilerek öldürüldüğü Zirve Yayınevi davasının 7. duruşması yarın yapılacak.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın yarınki duruşması sabah saat 09.30’da başlayacak. Duruşmayı izlemek üzere müdahil avukatlar ve bazı yabancı basın mensupları bugün Malatya’ya geldiler.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 12 Mayıs’ta görülen 6. duruşmada sanıkların fiziki görünüşlerini bir arada gösteren fotoğraflarının çekilerek mahkemeye verilmesine, İçişleri Bakanlığı’ndan sanıkların açık kimliklerinin yazılarak herhangi bir terör örgütü ile bağlantıları olup olmadığının sorulmasına karar verilmişti. Ayrıca sanıklardan Emre Günaydın’ın yaş küçültme istemi reddedilmiş, dosyaya gelen belgelerin birer örneğinin taraf avukatlarına verilmesine, sanıkların cezaevinde ayrı ayrı tutulmalarının kaldırılması isteminin reddine, cezaevinde sanıkların güvenliği için kullanılan ışık sisteminin kaldırılması talebinin kabulune, sanıkların kişilik özellikleri ile ilgili rapor alınması talebinin yargılamaya bilimsel bir dayanak oluşturmayacağı gerekçesiyle reddine, sanıkların yakalandıkları esnada üzerlerinden çıkan eşyaların önümüzdeki duruşmada mahkemeye getirilmesine karar verilmişti.

Zirve Yayınevi cinayeti davasında Emre Günaydın, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Abuzer Yıldırım ve Hamit Çeker, terör örgütü kurmak ve 3 kişiyi öldürmek suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanıyor.

Yenigün

http://www.malatyaguncel.com/news_detail.php?id=10889&uniq_id=1213600284