Re: Malatya Katliamı Perde Arkası

#29041
Anonim
Pasif

ASTSUBAYDAN ŞOK DİLEKÇE :lutfen:

Eski Astsubay Doğan, “korunma” şartıyla Savcılığı’na başvurdu. Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili isim vererek bir Tümgeneral ve azmettiren MHP’lileri açıkladı.

Malatya’da Zirve Yayınevi’nde 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili sürpriz bir tanık ortaya çıktı. Cinayetten Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Astsubay Metin Doğan, Malatya Savcılığı’na bir dilekçe vererek korunma programına alınmak şartıyla Zirve Yayınevi katliamı ile ilgili açıklamalarda bulunacağını bildirdi.

Tutuklu Metin Doğan, dilekçesinde üç yıl önce aralarında bir tümgeneral ile dönemin MHP İl Başkanı ve eski MHP Milletvekili’nin Zirve Yayınevi yöneticilerini öldürmesi için kendisine görev verdiklerini yazdı. Dilekçesi katliam davası dosyasına giren Doğan, mahkemece tanık listesine alındı.

Çocukluğundan beri Malatya Ülkü Ocakları’nda büyüdüğünü, Ocak için birçok faaliyette bulunduğunu öne süren ve “Ocağın en çok güvenilen 1 numaralı adamı bendim” diyen Doğan, dilekçesinde şunları yazdı:

“2005 yılında bir gün ocak başkanı B.C. beni telefonla arayarak ’Acil olarak MHP il binasına gel’ dedi. Gittiğimde MHP İl Başkanı M.E. ve MHP eski milletvekili N., ocak başkanı B.C. ve Tümgeneral H.Ç. oturmuş beni bekliyorlardı. Milletvekili N., ’Zirve Yayınevi’ni arayacak tehdit edeceksin’ dedi. Yanlarında aradım. Adnan çıktı. Tehdit ettim. N., ’Bunların kalemini kırdık. Bu işte sana yakışır aslanım. Zirve yayınevinde kim var kim yok öldüreceksin’ dedi. Kendini Tümgeneral H.Ç. olarak (tanıtan) kişi, ’Biz seni kurtaracağız, merak etme’ dedi. N., bana işi nasıl bitireceğimi anlattı. ’Sonunda da 300 bin dolar sana vereceğiz. Ama bu cinayetlerin yerini ve zamanını biz sana söyleyeceğiz’ dedi. Aradan iki ay geçmeden abimi öldürdüler. Ben de abimi öldüreni öldürdüm, cezaevine girdim. Daha sonra benim tanıdığım Emre Günaydın’a bu işi yaptırdılar..”

Sabah