#28599
Anonim
Pasif

Malatya’da ‘susturulmanın’ kaydı mı var?

Misyoner katliamı zanlısı Emre Günaydın, psikologlara ‘Hastanede bana vurdular’ dedi

20/12/2007

RADİKAL – İSTANBUL – Malatya’da üç Hıristiyanın öldürüldüğü saldırının birinci faili Emre Günaydın’ın psikolojik muayenesinde, hastanede kendisine vurulduğunu ve her şeyin kameralarda olduğunu söylediği ortaya çıktı. Günaydın’ın hasta odasında bulunan bir polis, zanlının cinayetle ilgili konuşmaya çalıştığını ancak görevlinin engellediğini tutanak altına almıştı. Günaydın’ın anlatımıyla bu notun örtüşmesi sanığı engellemeye çalışanınkim olduğu sorusunu gündeme getirdi.
Cinayetlerin ardından Emre Günaydın, pencereden kaçmak isterken düşüp ağır yaralanmıştı. Hastanede bazı kamera kayıtları silinmişti. Hastanede sanığı izleyen bir polis, tutanağa “Günaydın’ın Zirve Yayıncılık’la alakalı konuşmaya çalıştığı, görevlinin konuyu kapatmaya çalıştığı…” yazmıştı. Bu not, zanlıyı cinayetle ilgili konuşmak isterken susturan kişinin kim olduğu sorusunu doğurdu. Günaydın’ın psikolojik muayenesi sırasında uzmanların tutuğu notta bu olayla örtüşen ifadeler var. 9 Mayıs tarihli not şöyle: “…İki gün önce askeriyenin içine … söylemiş. Yaptığı mantıklı değilmiş çığrından çıkmış. Ona vuruyorlarmış. Herşey kamera kayıtlarında varmış.”
Günaydın, doktorlara ‘peygamber olduğu’ gibi akli dengesi konusunda şüphe uyandıracak sözler söyledi. Ama ‘akli dengesi yerinde’ raporu verildi..
Malatya Emniyet Müdürü Osman Kahya zanlıların üzerindeki materyallerin aynı torbaya konulduğu yönündeki haberleri yalanladı.